Udinese 1:2 Milan
Milan

Vratio se Rebić i sudjelovao u pobjedničkom golu Milana u Udinama

Branimir Korać • nedjelja, 01.11.2020.

Milan je učvrstio vodeću poziciju na ljestvici talijanskog prvenstva. U Udinama je slavio 2:1 uz povratak Ante Rebića i Gianluigija Donnarumme...

Očekivano teško gostovanje za Milan kod momčadi koja je kronično u donjem dijelu poretka, ali je čvrst i neugodan protivnik. Ipak Milan je slavio 2:1 i tako učvrstio vodeću poziciju na ljestvici.

Nakon prošlog kola i 3:3 protiv Rome čime je prekinut niz pobjeda Milana, Rossoneri su s povratnikom nakon pozitivnog testa na koronavirus, Gianluigijem Donnarummom, stigao do pobjede.

Već u 18. minuti Milan je stigao do vodstva. Zlatan Ibrahimović krasno je primio loptu prsima u 16 metara, primirio ju je i uočio Francka Kessieja nečuvanog, proigrao ga, a ovaj zabija za vodstvo.

Do kraja prvog dijela Milan je zadržao prednost, ali odmah na startu drugog dijela Udinese se vraća u igru. Romagnoli je u 16 metara srušio Pussetta i nakon konzultacije s VAR-om dosuđen je penal. Realizirao ga je Rodrigo De Paul.

U 71. minuti nakon duže pauze zbog ozljede ruke u igru je ušao Ante Rebić i u tih 20-ak minuta na travnjaku pokazao je koliko mu nogomet nedostaje. Imao je nekoliko dobrih poteza, a imao je i prste u pobjedničkom golu.

U 83. minuti ubacio je loptu pred vrata domaćina, do nje je na kraju došao Ibrahimović i snalažljivo leđima okrenut golu poslao loptu u mrežu.

Ostalo je tih 2:1 za Milan koji sada ima četiri boda ispred trenutno drugoplasirane Atalante. Sljedeće kolo Milanu donosi Jurićevu Veronu.