Lille 1:1 Lyon
Lyon

Lille remizirao s Lyonom i ispustio prvo mjesto

Matej Kačan • nedjelja, 01.11.2020.

Nakon devetog kola Ligue 1, Lille više nije na prvom mjestu niti diobi istog. Nakon remija protiv Lyona je Lille pao na drugo mjesto, dok je usamljen na vrhu ostao PSG...

Samo dva remija u nizu bila su dovoljna da Lille ispusti prvo mjesto. Naravno, s druge je strane sjajna forma PSG-a koji ne prašta kikseve protivnika pa je Lille remije protiv dobrih ekipa kakve su Rennes i Lyon platio jako skupo.

Krenulo je dobro za Lille, Yilmaz je u 22. minuti s lijeve strane pronašao Jonathana Bambu koji je sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora pogodio tik uz stativu za vrlo efektan pogodak i 1:0 za domaćina.

No, do poluvremena je Lyon izjednačio, a u tome mu je pomogao jedan dodmaći igrač. Zeki Celik je htio očistiti jedan pokušaj Lyona, ali je vrlo nesretno spremio loptu usvoju mrežu i izbio svojoj momčadi pobjedu iz ruku.

Nije Lille došao do pogotka za 2:1, niti nakon 50. minute kad je Marcelo dobio drugi žuti i ostavio svoju momčad s desetoricom na terenu. U 40 minuta je Lille stvorio tek još jedan ozbiljan pokušaj Bambe koji je završio na golmanovim rukama.

Lyon je ovim remijem nastavio niz susreta bez poraza i sad je na 14 bodova, koliko imaju i Metz, Monaco i Montpellier. Domagoj Bradarić je ostao na klupi Lillea.