Premiership, 7. kolo, 02.11.2020, 18:30 h
Fulham 2:0 West Bromwich Albion
West Bromwich Albion

Mitrović s dvije brzinske asistencije srušio Bilićevu momčad

Matej Kačan • ponedjeljak, 02.11.2020.

Slaven Bilić i njegovi nogometaši West Broma upisali su poraz u jako važnoj utakmici sedmog kola Premier lige. S 2:0 je bolji bio direktan konkurent za ostanak, momčad Fulhama...

Veliku priliku u utakmici "za šest bodova" je propustio Slaven Bilić. Pobjedom u gostima kod Fulhama bi WBA došao na šest bodova i pobjegao društvu koje je na dnu i ima samo bod, ali se dogodilo upravo suprotno.

Fulham je slavio s 2:0, stigao do prve pobjede i četvrtog boda i preskočio je WBA na 17. mjestu ljestvice. Bilićeva momčad tako je ostala na samo tri skupljena boda iz tri remija i u zoni je ispadanja, a situacija može biti još i gora jer Burnley ima utakmicu manje i eventualnom pobjedom bi preskočio WBA.

Junak Fulhama bio je Aleksandar Mitrović s dvije brzinske asistencije u 26. i 30. minuti, ali je ovaj čvrsti susret s malo prilika i podjednakim stanjem na terenu mogao već u startu krenuti drugačije i otići na mlin gostujuće Bilićeve momčadi.

Već u drugoj minuti je Conor Townsend sjajno opalio iz daljine i da je lopta odsjela u mreži sve bi bilo mnogo lakše i vjerojatno završilo drukčije, ali sreća nije pomazila West Brom te je umjesto mreže odsjela na gredi.

Umjesto vodstva za WBA, u ključnih pet minuta je srpski napadač u dresu Fulhama riješio susret u korist domaće ekipe. U 26. je dočekao ubačaj s lijevog krila i prsima ga spustio na prvu stativu gdje je Reid imao lakši posao glavom zatresti mrežu.

Samo četiri minute kasnije je Mitrović bio taj koji je obavio lakši dio posla, ali mu se asistencija svejedno piše. Leđima okrenut je poslužio kao "mantinela" te je ostavio loptu Oli Aini koji fantastičnim udarcem s lijevom nogom s ruba 16 metara pogađa gornji desni kut za eurogol i 2:0.

Pokušao je šest minuta kasnije Karlan Ahearne-Grant nešto slično na drugoj strani, ali njegov udarac odlazi pokraj gola i semafor se ne mijenja do poluvremena. Nije se promijenio ni nakon odmora jer WBA nije uspio stvoriti ništa konkretno, a najveće smo uzbuđenje vidjeli u 81. minuti kad su domaćini tražili penal, ali je VAR odbacio taj zahtjev.

Bilić će tako morati čekati na prvu pobjedu, a čekanje bi moglo biti teško jer slijedi domaći susret protiv Tottenhama koji je u dobrom naletu i drugi je na tablici. Filip Krovinović je odigrao 70 minuta za goste.