Schalke pronašao žrtvu, pregazio niželigaša u Kupu

Mihaela Bradovski • utorak, 03.11.2020.

Schalke je posljednji sudionik šesnaestine finala Njemačkog kupa. Momčad iz Gelsenkirchena slavila je u prvom kolu DFB Pokala 4:1 protiv niželigaša Schweinfurta...

Schalke je upisao prvu pobjedu u službenoj utakmici još od 4. veljače kada je u Kupu u produžecima svladao Herthu, a prvu u 90 minuta još od 17. siječnja kada je u prvenstvu s 2:0 svladao Borussiju Mönchengladbach.

Užasan niz u prvenstvu traje i dalje, a u Kupu je slavio protiv četvrtoligaša Schweinfurta koji je svladan s 4:1. S obzirom na očajne rezultate, u Schalkeu nisu ništa prepuštali slučaju i ovdje su istrčali u vrlo jako sastavu.

Bez obzira na to domaćin je poveo u 37. minuti golom Martina Thomanna, ali Schalke je uspio napraviti preokret do odlaska na odmor i golovima Vedada Ibiševića i Alessandra Schopfa poveo je s 2:1.

Dugo je Schalke u drugom dijelu lomio otpor domaćina i susret je napokon potpuno prelomio u 81. minuti golom Schopfa da bi Benito Raman postavio konačnih 4:1.