Union Berlin čuva titulu najugodnijeg iznenađenja, Schalke ne može nikoga pobijediti

Mihaela Bradovski • subota, 07.11.2020.

U sedmom kolu Bundeslige najuvjerljiviju pobjedu upisao je Union Berlin koji je na svom travnjaku pregazio Arminiju...

Union Berlin je najugodnije iznenađenje Bundeslige ove sezone. Upisao je novu pobjedu, ovaj put kod kuće protiv Arminije iz Bielefelda i to s visokih 5:0. Gosti su u sezonu krenuli s pobjedom i remijem, a ovo im je peti poraz zaredom. Sve je bilo riješeno već u prvom poluvremenu gdje su Keita Endo, Robert Andrich i Sheraldo Becker odveli domaćina do visokih 3:0. U drugom dijelu Max Kruse i Cedric Teuchert potvrdili su pobjedu domaćina s nova dva gola.

RB Leipzig zasluženo je i očekivano nadigrao Freiburg i upisao pobjedu 3:0. S oba tri boda zasjeo je barem pribvremeno na vrh ljestvice do okončanja velikog dvoboja između Borussije i Bayerna. Pogotke za Leipzig postigli su Ibrahima Konate, Marcel Sabitzer i Angelino.

Napokon je do pobjede došla Hertha koja je slavila u gostima kod Augsburga s 3:0. Odličan nastup gostiju koji su tako prekinuli negativan niz, a za pobjedu su zabijali Metheus Cunha, Dodi Lukebakio i Krzysztof Piatek.

Borna Sosa odigrao je cijelu utakmicu, a Stuttgart je ispustio pobjedu protiv Eintrachta. Vodio je domaćin 2:0 golovima Gonzaleza i Castra, ali u drugom dijelu Silva i Abraham spasili su goste od poraza.

Schalke ne može nikog pobijediti u prvenstvu pa tako niti posljednjeplasirani Mainz koji do ovog susreta nije uspio upisati niti bod. Čak do 82. minute Mainz je i vodio, ali autogolom St. Justea susret je okončan 2:2.