Bundesliga, 7. kolo, 07.11.2020, 18:30 h
Borussia Dortmund 2:3 Bayern
Bayern

Bayernu 'Der Klassiker' nakon golijade

Matej Kačan • subota, 07.11.2020.

Sedmo kolo Bundeslige donijelo je i jednu od najvećih utakmica njemačkog nogometa te susret prvog i drugog na tablici između Borussije Dortmund i Bayern Münchena, a pripao je Bavarcima...

Odigran je i prvi ligaški "Der Klassiker" ove sezone, susret Borussije Dortmund i Bayern Münchena. Bio je ovo ujedno i dvoboj dva lidera na tablici, ali uz dvostruki ulog jer bi pobjednik ostao prvi, dok bi poraženi pao na treće mjesto i dozvolio Leipzigu skok.

Iako je vodila i igrala kod kuće, deblji je kraj ipak izvukla Borussia. Loš kraj prvog i početak drugog poluvremena su koštali Dortmund preokreta i pobjede za Bayern koji je osim svoja tri gola imao i još dva poništena i ipak je bio konkretnija momčad.

Počelo je vatreno pred golom Dortmunda, već u prvoj minuti iz blizine za malo promašuje Robert Lewandowski. Sjajni će se Poljak još par puta naći u središtu pažnje, kao u 25. minuti kad je prvi put zatresao mrežu, ali se javio VAR i poništio gol zbog zaleđa.

Uslijedila je zato dramatična završnica prvog dijela. Kad je Raphael Guerreiro pronašao marca Reusa u kaznenom prostoru, a ovaj fantastično pogodio u 45. minuti se činilo da je Dortmund našao najbolji trenutak za povesti, ali su gosti odabrali dva bolja.

Krah pregovora o novom ugovoru i najava odlaska očito ne dira ni Bayern ni Davida Alabu pa je Austrijanac na asistenciju Thomasa Müllera sjajno pogodio s nekih 16 metara za 1:1, a Bayern okreće na otvaranju drugog dijela. Ubacio je Hernandez, a najspretniji je u skoku bio Lewandowski koji s pet metara trese mrežu, ovaj put legalno za 2:1.

Nedostižnu prednost Bayern je dohvatio u 80. minuti kad je Lewandowski odlučio malo proigrati pa je našao Leroyja Sanea za 3:1, a tračak nade Dortmundu donosi "čudo od djeteta" Erling Haaland u 83. Imao je Reus u 87. zicer za 3:3, ali je promašio, a u samoj nadoknadi VAR poništava Lewandowskom još jedan pogodak zbog zaleđa.

Poljak je tako propustio hat-trick, ali će biti zadovoljan i golom uz asistenciju za odvajanje Bayerna na vrhu s 18 bodova. Leipzig ima 16, dok je Dortmund na 15, koliko može imati i Leverkusen ako svlada Gladbach u nedjelju.