Spezia lako protiv Beneventa, Parma i Fiorentina bez pogodaka

Matej Kačan • nedjelja, 08.11.2020.

Dvostruki program Serie A u nejdelju nije ponudio pretjerana uzbuđenja, a susreti su odigrani u sredini i pri dnu tablice...

Nogometaši Beneventa su po plasmanu u Serie A krenuli sjajno i bili su hit lige na početku, ali su zaredali s već četiri poraza i polako klize prema opasnoj zoni. Najnoviji poraz Beneventu je nanio suborac po pitanju novih prvoligaša, Spezia.

Martin Erlić je i dalje van stroja zbog koronavirusa, a briljirao je M'Baga Nzola. Francuski je napadač postigao dva gola u drugom poluvremenu nakon što je goste u vodstvo doveo Tommaso Pobega nakon ubacivanja Salvadora Ferrera.

On je u 65. minuti pospremio poluvisoku loptu s 11 metara u mrežu nakon što je sjajan posao na lijevom krilu obavio Gyasi te je vratio u sredinu, a samo pet minuta kasnije je 3:0 drugim golom Nzole nakon kornera.

Spezia je upisala tek osmi bod, dok je Benevento na svojih šest iz prva tri kola. Na šest je i Para koja je nakon uvodna dva poraza zaredala s pet susreta s pobjedom i tri vezana remija. Treći u nizu je stigao protiv Fiorentine i to bez pogodaka.