Kovač prekinuo dobar niz Nice i skočio na peto mjesto

Matej Kačan • ponedjeljak, 09.11.2020.

Monaco Nike Kovača upisao je i drugu pobjedu u nizu, ovaj put protiv direktnog konkurenta i rivala za slično mjesto na tablici. U gostima je Monaco svladao Nice i preskočio ju na tablici...

Težak poraz od Lyona i niz bez pobjede sad su davna prošlost iza Monaca. Momčad Nike Kovača je nakon uvjerljivog slavlja protiv Bordeauxa svladala i Nice te je došla u društvo klubova sa 17 bodova i na petom je mjestu.

Monaco je zaigrao vrlo agresivno te je s manje lopte u nogama radio mnogo, stvarao šanse i bio je okomit i opasan. Skoro se to isplatilo odmah kad je Kevin Volland pogodio stativu sjajnim udarcem s ruba šesnaesterca, dok je ostale pokušaje branio sjajni Walter Benitez.

No, i on je bio nemoćan nakon kornera u 23. minuti kad je Youssouf Fofana izveo korner, a Axel Disasi je bio najviši u skoku i pogađa za 1:0, potpuno zasluženo vodstvo Monaca s kojim gosti idu i na poluvrijeme.

Visoki pritisak Monaca se isplatio odmah na početku drugog dijela, u 53. minuti kad su gosti natjerali obranu Nice na fatalnu grešku. Sofiane Diop je presjekao dodavanje stopera i sjurio se na gol te je matirao golmana kroz noge za 2:0.

Tračak nade Nici je probudio Pierre Lees Melou koji je nakon dalekometnog udarca i obrane golmana bio uporan te je onemogućio braniča da očisti i zabio odbijanac u mrežu. No, do kraja je mogao Monaco i do trećeg gola, ali je Florentino pogodio prečku, dok je Pietro Pellegri zicer zapucao pokraj gola.

Kovaču i Monacu sad slijedi reprezentativna pauza, a onda i najteži mogući ispit jer 20. studenog igraju protiv vodećeg PSG-a.

Nogometaši Lyona nastavili su sa svojim dobrim nizom bez poraza koji se proteže na već sedam utakmica, još od polovice rujna kad su izgubili od Montpelliera. Lyon sad ima tri pobjede u posljednjih pet susreta, a najnoviju je upisao kod kuće protiv St. Etiennea.

Za to im je trebao preokret jersu odigrali nešto slabije prvo poluvrijeme u kojem je Moussa Dembele zabio dva gola koja su mu poništena zbog zaleđa, a onaj jedan St. Etiennea je ostao legalan. Tragičar je bio Anthony Lopes koji je pokušao čistiti ubačaj, ali je zatresao svoju mrežu.

No, posljednjih pola sata donose drukčiju priču i preokret. U 65. je Maxwel Cornet pronašao Tina Kadewerea koji je pokazao sjajnu sposobnost završnice te je izjednačio. Nakon toga je bilo samo pitanje trenutka preokreta.

U 71. Toko Ekambi pogađa stativu, a u 74. Kadewere zabija svoj drugi pogodak i donosi pobjedu domaćoj ekipi.