Premiership, 8. kolo, 08.11.2020, 17:30 h
Manchester City 1:1 Liverpool
Liverpool

City propustio priliku za približavanje, Liverpool uzeo bod u Manchesteru

Matej Kačan • nedjelja, 08.11.2020.

U susretu kola u Premier ligi između Manchester Cityja i Liverpoola, domaća je momčad promašila jedanaesterac za 2:1 i pobjedu pa je na kraju sve završilo podjelom bodova...

Susreti Manchester Cityja i Liverpoola posljednjih su sezona postali najveći derbiji engleskog, ali i europskog nogometa. U ovom susretu osmog kola Premier lige City je kod kuće remizirao te je propustio priliku da se Liverpoolu maksimalno približi uz utakmicu manje.

Već u prvom poluvremenu je bilo vrlo vatreno. Izmjenjivali su se napadi u visokom ritmu i gotovo svaki udarac je bio velika šansa, a Liverpool je poveo dosta rano, već u 12. minuti iz penala. Sadio Mane se okrenuo na rubu šesnaesterca te je krenuo u prodor, a u dosta neopasnoj situaciji ga ruši Kyle Walker.

Nije bilo previše sumnje oko prekršaja i udarac s bijele točke je izveo Mohamed Salah i to je učinio točno. Nakon tog pogotka je City ipak ostvario nešto veću inicijativu i prednost u igri, a ona je kapitalizirana u 31. minuti.

Jednostavna je to bila akcija Cityja, Rodrigo šalje dijagonalu desno na Walkera, ovaj dodaje De Bruyneu, a belgijski fantazist pronalazi Gabriela Jesusa koji se na 11 metara sjajno okreće i zabija pokraj Wijnalduma za 1:1.

Do poluvremena je sviran još jedan penal i bila je to velika šansa koju je City propustio za preokret već do odmora. De Bruyne je ubacio s desne strane, a lopta pogađa ruku Joea Gomeza. Gledao se VAR, ipak je sviran penal. Loptu je uzeo sam De Bruyne te šalje vratara u jednu, a loptu u drugu stranu, ali pokraj stative.

Otišlo se tako na poluvrijeme s 1:1, a mogao je i Liverpool do novog vodstva u smiraj prvog dijela. No, Ederson je bio na mjestu u 44. kad je Alexander-Arnold imao dobru šansu. No, drugo poluvrijeme nije ponudilo ni približno toliko uzbuđenja.

Liverpool je bio nešto bolji i više je napadao, ali onu pravu, izrazitu šansu protiv discipliniranog Cityja nije uspio stvoriti. Najbolju priliku propustio je Jesus koji je mogao drugim golom donijeti pobjedu Građanima, ali je ubačaj Cancela glavom poslao pokraj gola.

Liverpool je tako remijem ostao na 17 bodova i dijeli drugo mjesto s Tottenhamom, dok je s bodom viška prvi Leicester. Bod manje ima Southampton, a na 15 je Chelsea. City ima utakmicu manje i na 12 je bodova, koliko ima i deseti Arsenal.