Premiership, 8. kolo, 08.11.2020, 20:15 h
Arsenal 0:3 Aston Villa
Aston Villa

Aston Villa protutnjala Emiratesom, Arsenal i dalje u krizi

Matej Kačan • nedjelja, 08.11.2020.

Novu veliku pobjedu ostvarili su nogometaši Aston Ville u sklopu osmog kola Premier lige. Oni su na gostovanju na Emiratesu svladali Arsenal s uvjerljivih 3:0...

Nogometaši Arsenala su i dalje u krizi. U posljednjih šest susreta u Premier ligi Topnici bilježe četiri poraza te su nakon uvodne dvije pobjede na 4-0-4 omjeru i imaju samo 12 bodova. Činilo se da je forma narasla nakon pobjede protiv Uniteda, ali je Villa bila moćna i ubojita.

Imali su i gosti svoj veliki motiv, prekinuti niz dva poraza i odigrati dobru obrambenu utakmicu nakon 3:0 poraza od Leedsa i dramatičnih 4:3 od Southamptona. Uspjeli su u oba slučaja, slavili s 3:0 bez primljenog gola te su se popeli na šesto mjesto.

Mogla je pobjeda biti i uvjerljivija da se ostvario fantastičan početak gostiju. Jack Grealish je već u prvoj minuti pronašao Johna McGinna koji je zabio, ali je VAR poništio gol jer je Ross Barkley u zaleđu ometao vratara.

Povela je zato Villa u 25. autogolom Bukayja Sake. Mladi je Englez išao klizati i izbiti Targettovu povratnu loptu na drugu stativu, ali je pogodio svoju mrežu za 1:0 gostiju koji ostaju na poluvremenu usprkos pritisku Arsenala i pokušajima Bellerina, Thomasa i Alexandrea Lacazettea.

Dobro je Arsenal počeo i drugo poluvrijeme, bio je bolji i prijetio je preko Williana, Ceballosa i Holdinga, dok je Trezeguet na drugoj strani dobro zagrijao Lenoa na golu. No, sve je bilo riješeno u brze tri minute zahvaljujući sjajnom Ollieju Watkinsu.

Napadač Ville je zabio golove u 72. i 75. te je riješio utakmicu. Asistirala su mu poznata imena, prvo Barkley sjajnim ubačajem s lijeve strane iz prve nakon što je dobio dugu loptu, dok je Watkins zabio glavom s tri metra.

Samo tri minute kasnije je Grealish poveo sjajan trk i dribling, ušao s lijeve u sredinu, ostao na nogama i stigao uposliti Watkinsa loptom u prostor, a ovaj zabija pokraj Lenoa za konačnih 3:0.