Jurić nije uspio iznenaditi Milan, uzbudljivo u sudačkoj nadoknadi

Jan Šneler • nedjelja, 08.11.2020.

U sedmom kolu Serie A, Verona koju vodi Ivan Jurić bila je na pragu velikog iznenađenja, ali Milan se uspio izvući. Ranije je Napoli minimalno svladao Bolognu na gostovanju...

Premda sigurno neće biti nezadovoljni ishodom susreta sedmog kola, nogometaši Verone mogli su šokirati vodeću momčad Serie A. Protiv Milana momčad koju vodi Ivan Jurić imala je vodstvo gotovo do samoga kraja, ali nije uspjela izdržati.

Susret nije mogao početi bolje za goste. Nakon kornera u šestoj minuti, Federico Ceccherini pucao je glavom i pogodio prečku, ali na odbijenu loptu dotrčava Antonin Barak i zabija za 0:1.

U 19. minuti novi pogodak za Veronu. Nakon odbijene lopte iz peterca, silovito tuče Mattia Zaccagni, a njegov udarac u vlastitu mrežu nehotično skreće Davide Calabria.

Veliku prednost Verona ipak nije dugo držala. U 27. minuti, nakon jednog centaršuta sa strane, lopta je prevarila Giangiacoma Magnanija koji ju je skrenuo u vlastitu mrežu.

Milan je došao do smanjenja zaostatka, ali gosti su i dalje imali lijepu prednost. U drugom dijelu Milan, koji je objektivno bio dominantniji, dodatno je pojačao pritisak.

Pritisnuli su jako domaći, okružili gostujući gol i negdje je moralo puknuti. Dogodilo se to u 65. minuti kada je branič Verone skrivio kazneni udarac.

Inače vrlo sigurni Zlatan Ibrahimović pristupio je izvođenju penala, ali pucao je katastrofalno i poslao loptu visoko preko gola. Prednost Verone visila je doslovno o koncu.

Nisu imali mogućnosti gosti ozbiljnije se otvoriti, a napadi Milana su bili sve ozbiljniji. Ibrahimović je pogodio okvir gola u 78. minuti, a u 90. minuti Milan konačno zabija izjednačujući pogodak.

Upravo je Calabria, koji je nesretno skrenuo loptu u vlastitu mrežu, zabio za 2:2. Ipak, VAR je pokazao kako je Ibrahimović prilikom spuštanja lopte za beka Milana igrao rukom te je gol poništen.

Popularni Ibra pretvorio se u tragičara utakmice, ali Šveđanin je vrlo brzo pronašao način da ipak donese bod svojoj momčadi. U trećoj minuti nadoknade, obrana Verone loše je reagirala, a nakon centaršuta najviši u skoku je Ibrahimović i zabija za konačnih 2:2.

Dodajmo kako je Nikola Kalinić igrao za goste sve do 63. minute, dok je Ante Rebić ušao u igru za Milan početkom drugog dijela.

Za kraj napomenimo kako je u ranijem terminu Napoli minimalno slavio u gostima kod Bologne. Jedini pogodak na susretu postigao je Victor Osimhen u 23. minuti susreta.

Napoli je bio bolji u prvom dijelu kada je uostalom i postigao jedini pogodak. U nastavku susreta Bologna je više prijetila, naročito na samom kraju kada se Napoli grčevito branio da zadrži prednost.