Težak poraz nervoznog Reala, Valladolid pobjegao s dna

Jan Šneler • nedjelja, 08.11.2020.

Kompletirano je deveto kolo La Lige, a najveće iznenađenje u nedjeljnim susretima je prilično lagan poraz Real Madrida kod Valencije...

Nakon nekoliko dobro odigranih susreta i upisanih važnih pobjeda, nogometaši Real Madrida danas su teško poraženi od Valencije. Premda oslabljeni neigranjem nekolicine igrača zbog koronavirusa, gosti definitivno nisu izašli s juniorskim sastavom.

Da stvar bude gora, Real je poveo u 23. minuti. Karim Benzema lijepo se oslobodio i preciznim udarcem matirao domaćeg vratara. Nakon pogotka, kao da je gostujući sastav ušao u drugu sferu radeći grešku za greškom.

U 29. minuti Lucas je skrivio kazneni udarac koji je izveo Carlos Soler. Soler je pogodio stativu, na odbijenu loptu natrčao je Yunus Musah i zabio za vodstvo Valencije.

VAR se oglasio i signalizirao sucu da su igrači prerano ušli u kazneni prostor. Jedanaesterac se ponovio, a Soler je iz drugog pokušaja bio precizniji.

Real je imao dosta nesreće, a u 43. minuti ona se nastavila. Nakon jedne kontre Valencije, prilično nespretno u petercu reagirao je Raphael Varane i skrenuo loptu preko svoje gol linije. Sudac Jesus Gil Manzano nije odmah reagirao, ali VAR je signalizirao da je lopta prešla gol liniju.

Slab dana Reala nastavio se i dalje. U drugom dijelu Valencia je bila puno bolja i opasnija, a gosti su nastavili sa greškama. Sada je Marcelo napravio nepotrebni faul u šesnaestercu, a Soler mirno poentirao za 3:1.

Konačno, u 63. minuti rukom igra i sigurni Sergio Ramos te Soler po treći put pogađa iz kaznenog udarca za konačnih 4:1. Tri pogotka Valencia je postigla iz penala, a jedan je bio autogol. Dodajmo kako je Luka Modrić odigrao svih 90 minuta.

U ranijem terminu Valladolid je pobjedom protiv Athletic Bilbaoa pobjegao sa samog začelja. Domaći su poveli u 19. minuti preko Fabian Orellane iz kaznenog udarca, a vodstvo je povećao Marcos Andre u 48. minuti.

Počasni pogodak za Athletic Bilbao djelo je Inaki Williamsa iz jedanaesterca u 86. minuti.

Levante i Alaves podijelili su bodove u devetom kolu. Gosti su poveli u četvrtoj minuti preko Lucasa Pereza. Zbog isključenja Edgara Mendeza, Alaves je bio prisiljen nastaviti s igračem manje, a to je Levante iskoristio u 51. minuti kada je Jose Morales zabio za konačnih 1:1.