Vodeni sportovi

Splitski Jadran glatkom pobjedom otvorio kvalifikacijski turnir Lige prvaka

Branimir Korać • četvrtak, 12.11.2020.

Vaterpolisti Jadrana iz Splita upisali su pobjedu u prvom susretu kvalifikacijskog turnira Lige prvaka. Protivnik im je bio Primorac iz Kotora kojeg su svladali sa 16:11...

Jadran je dobro odradio posao na početku kvalifikacija Lige prvaka, prvi protivnik bio je Primorac iz Kotora kojeg vodi Sandro Sukno. Splićani su odradili jako dobru utakmicu, posebno u prve tri četvrtine kada su riješili pitanje pobjednika.

U susret su krenuli vodstvom 4:0, a Primorac je svoj prvi pogodak postigao u drugoj četvrtini nakon više od deset minuta posta. Već tada je sve govorilo kako će Splićani biti uspješniji, bolje su izgledali u bazenu i imali su visoko vodstvo.

Odvajanje se nastavilo i početkom drugog dijela, a na kraju treće četvrtine na semaforu je stajalo dotad najviših 13:6. Pet minuta prije kraja susreta Jadran je stigao na 15:7, najviših plus osam i sve što su Crnogorci uspjeli napraviti je smanjenje na konačnih 16:11.

Najefikasniji kod Jadrana bili su Nikola Milardović s pet golova te Zvonimir Butić s tri gola. Kod Primorca po tri gola zabili su Vuk Drašković i Dušan Matković.