Paragvaj u Buenos Airesu iznenadio Argentinu i uzeo bod

Mihaela Bradovski • petak, 13.11.2020.

U južnoameričkim kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo, Paragvaj je u Buenos Airesu iznenadio Argentinu i otkinuo joj je dva boda.

Argentina nije potvrdila status favorita protiv Paragvaja, upisala je na svom stadionu samo remi 1:1. Paragvaj je imao vodstvo, Argentina se vratila do odmora te u ranoj fazi drugog dijela došla do novog pogotka koji nije priznat.

U 21. minuti Paragvaj je poveo. Martinez Quarta neoprezno je zakačio Almirona koji pada i dosuđen je kazneni udarac. Realizirao ga je Angel Romero za vodstvo gostiju.

U završnici prvog dijela Argentini se ipak isplatio pritisak i došla je do poravnanja preko Nicolasa Gonzaleza čime je opravdao postavljanje u prvih 11.

U drugi dio Argentina je ušla tražeći preokret i u 58. minuti Lionel Messi zabio je drugi gol, ali nakon konzultacije s VAR-om, on nije priznat zbog prekršaja još u začetku akcije.

Nakon pobjeda protiv Ekvadora i Bolivije, Argentinci su zaustavljeni i morali su se zadovoljiti remijem.