Sjajni Split imao šut za pobjedu usred Beograda protiv Crvene zvezde

Branimir Korać • nedjelja, 15.11.2020.

Košarkaši Splita odigrali su hrabru i odličnu utakmicu u Beogradu protiv favorizirane Crvene zvezde, nisu bili daleko od pobjede, na kraju su tijesno poraženi 78:76...

Split je bio nadomak najvećeg iznenađenja dosadašnjeg dijela sezone u ABA ligi. Imao je veliku priliku za pobjedu usred Beograda protiv Crvene zvezde, ali glavni favorit za titulu regionalnog prvaka ipak je na kraju izvukao pobjedu.

Sam rezultat itekako dobro pokazuje koliko je Zvezdi bilo teško, slavila je 78;76 i to nakon što je Split imao i 14 poena prednosti u drugom poluvremenu.

Od početka se Skelinova momčad postavila hrabro i nije dopustila Zvezdi da preuzme kontrolu nad rezultatom.

Split je otvorio utakmicu s 5:0 i konstantno je vodio sve do posljednje sekunde treće četvrtine kada je Taylor Rochestie pogodio za 60:59, prvi put u susretu Zvezda nije bila u rezultatskom minusu.

Bez obzira na to Split je nastavio pružati otpor i u zadnjoj dionici, no Zvezda je na svoju kvalitetu uspjela predvođena Simonovićem odmaknuti na 72:65 i činilo se da je nekih pet i pol minuta prije kraja susreta prelomila utakmicu.

No Split se odbio predati. Vrlo važan koš nakon toga ubacuje Blaž Mesiček, uslijedilo je razdoblje u kojem nijedna momčad nije mogla do koševa, a u zadnje tri minute Zvezda je ušla sa 74:69.

Split nakon toga radi seriju 7:0 koju je zaključio tricom za 76:74 Luković, O'Bryant nakon toga ubacuje slobodna bacanja da bi Mesiček brzo izgubio loptu, a Loyd ubacio za 78:76.

Na izvođenju lopte Čampara radi prekršaj u napadu odgurivanjem Loyda, O'Bryant ne pogađa i Splitu se otvara prilika. Luković sedam sekundi prije kraja promašuje tricu, Čampara hvata skok u napadu, odlazi prema kutu, šutira iz nezgodne pozicije, ne pogađa i Zvezda se spašava.

O'Bryant je predvodio Zvezdu s 18 poena i šest skokova, a Simonović je dodao 15 poena.

Kod Splita Luković je ubacio 25 poena uz pet skokova, a sjajan je bio i Antonio Vranković s 21 poenom i 12 skokova.