BiH preokrenula Belgiju i poslala mlade Vatrene na EURO!

Matej Kačan • utorak, 17.11.2020.

Nakon što se poklopio rezultat susreta Grčke i Škotske, mladu hrvatsku nogometnu reprezentaciju je još jednom pomazila sreća pa je pobjedom BiH protiv Belgije izborila plasman na EURO...

Hrvatska U-21 nogometna reprezentacija ipak će igrati na Europskom prvenstvu 2021. u Mađarskoj i Sloveniji. Hrvatska je svoj dio posla obavila pobjedom nad Litvom od 7:0, ruku je dala i Grčka pobjedom nad Škotskom pa je Hrvatska osigurala drugo mjesto.

Ostalo je tek čekati kiks Belgije ili Rumunjske i uhvatiti mjesto među pet najboljih drugoplasiranih, a to je Hrvatska osigurala već nakon ranije utakmice. Pomogla je Bosna i Hercegovina koja je kod kuće svladala Belgiju.

Nije dobro krenulo za BiH, a shodno tome i za Hrvatsku. Već u sedmoj minuti je Belgijce u vodstvo doveo De Smet, ali je do poluvremena BiH ekspresno preokrenula. Savić u 29. i Ševkija Resić dvije minute kasnije doveli su BiH u vodstvo.

Stefan Kovač je u 70. minuti postavio već nedostižnih 3:1 za Belgiju jer je Hrvatskoj pasao i remi s obzirom na to da je trebala Litvu pobijediti s tri gola razlike, a slavila je 7:0. Ionako je Belgija tek uspjela smanjiti preko Opende iz penala u 90.

Belgija je na gol razlici od plus 10 s 13 bodova te svoj nastup na Euru čeka ako Rumunjska u posljednjem kolu izgubi od Danske.