Split izdominirao i slavio protiv Cibone, vrlo uvjerljiva Gorica

Branimir Korać • četvrtak, 19.11.2020.

Košarkaši Splita u susretu 11. kola HT Premijer lige upisali su pobjedu protiv Cibone 96:85. U drugom susretu Gorica je u gostima pregazila Vrijednosnice Osijek sa 106:86...

Drugi put ove sezone košarkaši Splita bili su bolji od Cibone. U ABA ligi na Gripama Cibona je imala veliku prednost i činilo se da je bliže pobjedi, međutim prokockala je to vodstvo i upisala poraz. Večeras je Split puno bolje krenuo i imao kontrolu nad susretom u potpunosti. Cibona je uspjela smanjiti zaostatak, ali, realno, nije ozbiljno zaprijetila povratkom.

Baš kako je Ivan Velić rekao uoči susreta, Cibona je bila oslabljena neigranjem Markote, a Split jači za Đokovića i to se osjetilo na terenu. Đoković još nije na svom vrhuncu nakon ozljede, ali vidi se da se diže.

Sredinom prve dionice Cibona je vodila 12:9 da bi nakon toga prestala igrati, domaćin napravio 16:2 i od tog razdoblja držati stvari pod kontrolom.

U 15. minuti Split je već bio na plus 20 (46:26) i Ciboni je prijetila katastrofa. Na odmoru je bilo loš uvijek visokih 55:38 i tek u drugom poluvremenu gosti su se probudili.

Na ulasku u zadnju dionicu gosti su se spustili na jednoznamenkasti zaostatak, sedam i pol minuta prije kraja bili su na najnižih 77:71, ali Split se othrvao povratku, ubrzo i Velić zaradio dvije ekspresne tehničke pogreške i do kraja susreta domaćin je mirno odradio posao.

Najbolji kod Splita bili su Ilija Đoković sa 16 poena i Antonio Vranković s 15 poena i sedam skokova. Kod Cibone Roko Prkačin ubacio je 19 poena uz sedam skokova, a Filip Bundović 17 poena uz sedam skokova u napadu.

U ranijem susretu Gorica je u gostima nadigrala Vrijednosnice Osijek sa 106:86. Goričani su odradili jako dobar posao, kontrolirali susret cijelim njegovim tijekom i potvrdili kako su bolja momčad.

Kod gostiju Maj Kovačevič ubacio je 25 poena uz 7/12 tricu, a Marko Baković dodao je 21 poen. Kod domaćina Dylan Frye ubacio je 25 poen a uz šest asistencija, a Pavao Paić 17 poena.