Kramarić strijelac u remiju Hoffenheima, Bayern remizirao s Werderom

Jan Šneler • subota, 21.11.2020.

Odigrano je pet susreta osmog kola njemačke Bundeslige, a na terene se ponovno vratio Andrej Kramarić i upisao novi pogodak...

Dugo Andreja Kramarića nije bilo u momčadi Hoffenheima zbog zdravstvenih razloga, a kada se konačno vratio, upisao se u strijelce. U osmom kolu Bundeslige Hoffenheim je remizirao protiv Stuttgarta (3:3), a remi je upisao i Bayern protiv Werdera (1:1).

Prilično uzbudljivo je bilo prvo poluvrijeme u Sinsheimu. Hoffenheim je došao do vodstva već u 16. minuti preko Christopha Baumgartnera, ali vrlo brzo Stuttgart je uzvratio udarac.

U 18. minuti mrežu domaćih načeo je Nicolas Ivan Gonzalez, a potpuni preokret napravio je Silas Wamangituka u 27. minuti. Mogao je Stuttgart do odmora još povećati prednost, ali Hoffenheim je uspio izdržati.

U nastavku pak potpuno druga priča. Sada su domaći lovili goste i uspjeli izjednačiti relativno rano. U 48. minuti Ryan Sessegnon pogađa za 2:2. Igralo se jako lijepo s obje strane, prilika je bilo podosta, a u 71. minuti Hoffenheim ponovno vodi.

S bijele točke bio je precizan Kramarić. Činilo se da će domaći iščupati pobjedu, ali u sudačkoj nadoknadi Marc-Oliver Kempf pogađa za konačnih 3:3. Kramarić je igrao sve do prve minute nadoknade, dok je s druge strane mladi hrvatski reprezentativac Borna Sosa za goste ušao u 59. minuti.

1899 Hoffenheim - VfB Stuttgart Rezultati uživo

Trenutno vodeći Bayern neočekivano je kiksao protiv Werdera. Susret je bio uzbudljiv, pun prilika s obje strane, ali na kraju su postignuta samo dva pogotka. Werder je pokazao jako dobru igru u prvom dijelu i može se slobodno reći zasluženo poveo.

Malo prije kraja prvog poluvremena, Mayimilian Eggestein lijepo je pogodio za 0:1. Nešto agresivnije krenuo je Bayern u nastavku, ali daleko je to bilo od inače fluidne i dominantne igre Bavaraca.

Ipak, uspjeli su izjednačiti u 62. minuti te osvojiti bod. Pogodak je postigao Kingsley Coman.

Istaknimo još rutinsku pobjedu Wolfsburga kod Schalkea (0:2). Pogotke su postigli u prvom dijelu Wout Weghorst i Xaver Schlager, dok je Josip Brekalo počeo susret i igrao sve do 80. minute.

Bayer Leverkusen je s 1:2 slavio kod Arminije Bielefeld, a Tin Jedvaj je cijeli susret odgledao s klupe za pričuvne igrače.