Wolfsberger svladao Altach prije susreta s Dinamom, Vizinger strijelac

Jan Šneler • subota, 21.11.2020.

U osmom kolu austrijske Bundeslige, sljedeći suparnik Dinama u Europskoj ligi, svladao je slabašni Altach...

Sljedeći protivnik Dinama u Europskoj ligi s pobjedom dočekuje sraz u četvrtak. U osmom kolu Bundeslige, Wolfsberger je s 2:0 slavio kod Altacha i zadržao mjesto među najboljih šest.

Premda su u najavi utakmice gosti spominjali kako je prioritet slavlje kod Altacha zbog očuvanja statusa u prvih šest, nema sumnje da je bilo razmišljanja o utakmici s Dinamom.

U prvom dijelu Wolfsberger nije izgledao dobro, Altach je dominirao terenom i bio puno konkretniji i kreativniji. Ipak, gosti su sačuvali praznu mrežu i u nastavku došli do ipak zasluženog slavlja.

Prvi pogodak postigao je Eliel Peretz u 73. minuti, dok je šest minuta kasnije pobjedu potvrdio Dario Vizinger. U postavio Wolfsbergera nije bilo Matthausa Tafernera koji je zaradio crveni karton protiv Dinama. Za očekivati je da će njegovo mjesto zauzeti 35-godišnji Michael Liendl koji je bio junak u pobjedi nad Feyenoordom.