Premiership, 9. kolo, 21.11.2020, 18:30 h
Tottenham 2:0 Manchester City
Manchester City

City dominirao, Tottenham dvaput zabio i skočio na vrh

Matej Kačan • subota, 21.11.2020.

Deveto kolo Premier lige donijelo je veliki dvoboj Tottenhama i Manchester Cityja u Londonu. Spursi su odoljeli svim napadima Građana, zabili dva pogotka i pobjedom skočili na vrh tablice...

Niti Manchester City nije dovoljan za prekinuti niz Tottenhamovih pobjeda koji je sad došao na četiri uzastopna slavlja. Nije Građanima bila dovoljna ni ogromna dominacija preko 20 udaraca na gol Huga Llorisa.

Još jedan dvoboj Josea Mourinha i Pepa Guardiole ovaj put je pripao pragmatičnom starom rivalu, dok Guardiola nije na pravi način proslavio novi ugovor na dvije godine.

Tottenham je imao tek preko 30 posto posjeda lopte i samo dva udarca u okvir gola, a oba su odsjela u mreži gostiju. Šokirao je Tottenham goste već u šestoj minuti kad je Tanguy Ndombele odličnom dugom loptom pronašao Heung-Min Sona, a sjajni Koreanac s ruba kaznenog prostora mirno završava po podu.

Do poluvremena su pala još dva pogotka, ali se nisu brojala. Harry Kane u 17. trese mrežu iz zaleđa, a u 27. Gabriel Jesus pronalazi Laportea koji pogađa. No, VAR je pokazao da je Brazilac pri primanju lopte igrao rukom i pogodak ne vrijedi.

U drugom poluvremenu se inicijativa Cityja još i povećala, ali je bila vrlo jalova i bez uspjeha. Kaznili su to Spursi još jedno, kad je Kane dobro povukao tranziciju, na lijevom krilu pronašao Lo Celsoa koji mirnom završnicom postavlja 2:0.

Tottenham se ovom pobjedom popeo natrag na vrh tablice s 20 bodova u devet susreta, dok je City tek deseti s 12 bodova i utakmicom manje, ali je u nizu od četiri utakmice sa samo jednim slavljem.