Ronaldo novim golovima srušio i Cagliari, kiks Atalante, dobra forma Lazija

Mihaela Bradovski • subota, 21.11.2020.

Osmo kolo talijanske Serie A bilo je uspješno za Juventus i Lazio koji su upisali očekivane pobjede. Neočekivani kiks upisala je Atalanta...

Juventus se vratio pobjedama nakon što je na svom travnjaku bio bolji od Cagliarija s 2:0. Gosti su bili posve nemoćni, uglavnom koncentrirani na obranu, a domaćim vratima nisu zaprijetili.

Utakmicu je odlučio Cristiano Ronaldo koji je bio dvostruki strijelac i to je oba pogotka postigao u zadnjih deset minuta prvog poluvremena.

U 38. minuti Morata ga je pronašao na rubu kaznenog prostora, Cristiano se izborio za prostor za udarac i sjajno pogodio u suprotni kut.

Četiri minute kasnije ubačena je lopta iz kornera, Demirel je bio najviši u skoku, ali puca neprecizno što je u biti ispalo dobro jer je lopta došla do Ronalda koji zabija za 2:0.

U drugom dijelu Cagliariju nije priznat gol kada je Klavan poslao loptu u mrežu, no u začetku akcije bilo je zaleđe.

Marko Rog odigrao je cijelu utakmicu za goste.

Dobru formu potvrdio je Lazio koji je stigao do treće pobjede u zadnja četiri kola. Upravo četiri kola je neporažen, a ovaj put uzeo je sva tri boda na gostovanju u Crotoneu.

Po jakoj kiši i u teškim vremenskim uvjetima gosti su bolje koristili svoje prilike i zasluženo su slavili.

Poveli su u 21. minuti pogotkom Cire Immobilea kojeg je dugačkom loptom pronašao Parolo, a Immobile odmah pucao glavom što je bilo najbolje što je mogao napraviti.

U 58. minuti konačnih 2:0 postavio je Joaquin Correa koji je gotovo iz mrtvog kuta poslao loptu u mrežu.

Atalanta je podbacila u gostima kod Spezije gdje je odigrala dosta skromnu utakmicu koja je završila 0:0.

Osim toga ostala je bez Fabija Depaolija koji je morao napustiti igru zbog ozljede mišića te ga je zamijenio debitant u Atalantinom dresu Cristiano Piccini. U drugom poluvremenu u igru je ušao i Mario Pašalić, no promjena nije bilo. Boško Šutalo je u 84. minuti zamijenio Piccinija. Martin Erlić kod domaćina odradio je 90 minuta.