Sheffield i dalje čeka na pobjedu, Arsenal i Leeds bez golova

Matej Kačan • nedjelja, 22.11.2020.

Dva golovima vrlo siromašna susreta mogli smo vidjeti u nedjeljnim terminima Premier lige, ali to ne znači da je prilika i uzbuđenja nedostajalo. Lopte su uglavnom završavale na okvirima vrata...

Najugodnije iznenađenje u Premier ligi pošle sezone, ove izgleda kao najizgledniji kandidat za ispadanje. Sheffield United još čeka na svoju prvu pobjedu i ostaje na tek jednom zarađenom bodu, onom prije više od mjesec dana protiv Fulhama.

Novi poraz Sheffield je upisao kod kuće, a s minimalnih 1:0 je bolji bio West Ham koji i dalje igra vrlo dobro te je s dvije uzastopne pobjede stigao na 14 bodova i osmo mjesto na ljestvici. Svoju najbolju priliku za vodstvo je Sheffield propustio u 42. kad je David McGoldrick glavom pogodio vratnicu.

Zato je za West Ham pogodak vrijedan pobjede postigao Sebastian Haller koji je s ruba 16 metara fantastično pogodio tik uz stativu, neuhvatljivo za Aarona Ramsdalea. Imao je West Ham još jednu zlatnu priliku, ali je Declan Rice glavom zatresao gredu, a samo tri minute kasnije Oliver McBurnie na drugoj strani pogađa i treću gredu u ovoj utakmici punoj promašaja.

Svoju slabu formu je nastavio i Arsenal koji u posljednjih pet susreta ima tek jednu pobjedu i samo četiri boda. Četvrti je bod došao na gostovanju kod Leedsa. Iako bi imena i glavna obilježja ovih klubova sugerirala vatromet i golove, toga nije bilo.

Leeds je bio konkretniji te je čak tri puta gađao okvir gola,posljednji put preko Raphinhe u petoj minuti nadoknade, a Arsenal je od 52. minute igrao i s igračem manje pa će Mikel Arteta sigurno sa zadovoljstvom potpisati 0:0 i remi. Ključan trenutak susreta tako je bila 52. minuta kad je Nicolas Pepe kanalizirao "unutarnjeg Zidanea" te je glavom udario protivnika i zaradio direktan crveni karton.

Arsenal je 11. s 13 bodova u društvu još tri kluba s istim kontom, dok je Leeds 14. s 11 bodova, koliko ima i Newcastle.