Valencia iz zaostatka do boda, Valladolid svladao Granadu

Matej Kačan • nedjelja, 22.11.2020.

U dva susreta nedjeljnog programa La Lige su klubovi koji traže priključak u vrhu ispustili bodove. Granada je izgubila od Valladolida, dok je Valencia remizirala s Alavesom...

Nogometaši Granade počinju polako padati na tablici nakon sjajnog starta u sezonu. Granada broji već tri utakmice bez pobjede, a drugi poraz u nizu je stigao kod kuće, i to protiv Valladolida koji se nalazi u donjem dijelu ljestvice.

No, Valladolid je pokazao možda i najbolje lice ove sezone te je upisao drugu pobjedu i deveti bod pa je tako pobjegao uz zone ispadanja. Goste je u vodstvo glavom doveo Oscar Plano u drugoj minuti nadoknade, dok je na 2:0 povisio Marcos Andre u 53. sjajnim udarcem nakon driblinga i trka.

Smanjio je Domingos Duarte nakon kornera u 63. minuti, ali je nekakav povratak Granade spriječio Jota koji je iskoristio grešku obrane i ukrao loptu te poentirao za 3:1 u 90. minuti.

U drugom susretu je ipak bilo povratka. Valencia je nakon velike pobjede nad Realom tražila novo slavlje i priključak vrhu, ali se brzo u gostima kod Alavesa našla u rupi. Navarro u drugoj i Perez iz penala u 11. minuti su doveli Alaves u veliko vodstvo u ranoj fazi.

No, Valencia je ipak uspjela doći do boda golovima u posljednjih 20 minuta. Vallejo u 72. i Guillamon Sanmartin samo pet minuta kasnije su zabili golove te su svojoj momčadi donijeli 12. bod i skok na osmo mjesto.