Lille iskoristio kiks PSG-a za približavanje, Montpellier i Strasbourg u ljepotici kola

Matej Kačan • ponedjeljak, 23.11.2020.

U nedjelju je odigrano čak šest susreta francuske Ligue 1, a kiks PSG-a koji je izgubio od Monaca je iskoristio Bradarićev Lille koji je deklasirao Lorient i približio se na dva boda od vrha...

Iako je serijom od tri susreta bez pobjede ispustio vrh, Lille se još ne predaje i drži priključak za PSG-om. Poklon koji je pobjedom nad Parižanima ponudio Niko Kovač su u Lilleu objeručke prihvatili i pobjedom se približili na samo dva boda.

Lorient je ekipa u dnu tablice i tako je prošla, s četiri gola u mreži i bez šanse za pobjedu. Yazici s dva gola, u 29. i 51. je riješio sve, a Lorient su dokrajčili Luiz Araujo u 57. i David u 90. minuti. Domagoj Bradarić je odigrao 90 minuta.

Ljepoticu kola uz fantastično prvo poluvrijeme odigrali su Montpellier i Strasbourg. Čak šest golova palo je u prvih 45 minuta nakon kojih je bilo 3:3. Rano je Montpellier pobjegao na 2:0 preko Mendesa i Delorta, ali se Strasbourg vraća s dva penala.

Delort drugim golom donosi 3:2, ali do poluvremena Ajorque postavlja 3:3. U drugom je poluvremenu bilo mirnije, ali je Delort na svoja dva gola dodao i asistenciju za Labordea koji u 68. zabija za 4:3 i skok Montpelliera na peto mjesto i treću pobjedu u nizu.

Montpellier je na 20 bodova, a isto toliko ima i Lyon koji ima četiri pobjede u posljednjih pet susreta i u velikom je naletu. Lyon je u gostima svladao Angers s 1:0, a pogodak za pobjedu je donio Kadewere u 78. minuti.

Istim su rezultatom u gostima slavili i Lens kod Dijona te Nimes kod Reimsa, dok su Nantes i Metz remizirali s 1:1.