Vodeni sportovi

Jadran i Jug lako do pobjeda, Zadar niže poraze

Matej Kačan • srijeda, 25.11.2020.

Odigrana su tri susreta 1. HVL, a u sva tri su favoriti ostvarili poprilično lake pobjede. Jug je u gostima deklasirao Galeb iz Makarske, dok su lako slavili i Jadran te Medveščak...

Vaterpolisti Juga nastavljaju sa savršenom formom u 1. HVL. Dubrovčani su došli u goste Galebu iz Makarske te su protutnjali s čak 11 pogodaka viška. Bila je to kanonada i na Jugašima se nije vidio naporan ritam i odigrana utakmica prije samo 24 sata.

Trener Vjekoslav Kobešćak je malo rotirao, a u 20:9 kanonadi po domaćem golu su po tri pogotka zabili Fatović, Merkulov te mladi Radić i Žuvela. Kod domaćina je tri zabio Boris Popović.

"Savršen" niz, ali na onog negativnoj strani nastavljaju vaterpolisti Zadra. Oni u sedam kola imaju isto toliko poraza, a najnoviji su upisali na gostovanju kod Medveščaka. Domaćin je na Sveticama bio bolji s 19:11, iako se Zadar još nekako i držao na poluvremenu s 8:6 za Zagrepčane.

Đivo Bobić je zabio četiri gola za Medveščak, kod Zadra su po dva dali Martinović, Čačić, Šimac i Stanić. Na Kantridi je do sigurne pobjede stigao splitski Jadran. Držalo se primorje na poluvremenu sa 4:3 zaostatkom, ali su Splićani dodali gasa u drugom poluvremenu.

Zaigrali su sjajno, napravili 7:1 u trećoj i stvorili veliku razliku koja je na kraju iznosila sedam pogodaka za 12:5 slavlje Splićana. Rino Burić i Zvonimir Butić su vodili Jadran s po tri gola, kod Primorja nitko nije dao više od jednog.