Sassuolo 0:3 Inter
Inter

Inter lakše od očekivanja do sva tri boda kod Sassuola

Branimir Korać • subota, 28.11.2020.

Dobru utakmicu odigrali su nogometaši Intera koji su na gostovanju kod Sassuola slavili s 3:0 i tako ujedno preskočili današnjeg protivnika na ljestvici...

Sassuolo više nije neporažen. U devetom kolu upisao je prvi ovosezonski poraz i to na svom travnjaku protiv milanskog Intera. Inter je odradio dobru utakmicu, vrlo rano stekao je prednost i na kraju zasluženo slavio.

Nerazzurri su se sada bodovno izjednačili sa Sassuolom na drugom mjestu i za vodećim Milanom kasne svega dva boda. Naravno, Milan tek treba odraditi svoju utakmicu ovog kola što će učiniti sutra na San Siru protiv Fiorentine.

Inter je poveo već u četvrtoj minuti golom Alexisa Sancheza, Lautaro Martinez bio je u prilici, nije uspio doći do pogotka, ali dobro se snašao nakon što je zatvoren, pronašao je Sancheza koji je imao lagan posao.

Deset minuta kasnije već je 2:0. Nakon kornera lopta je u 16 metara došla do Artura Vidala koji je opalio iz voleja, vrlo neprecizno, no lopta pred golom pogađa Vlada Chirichesa i odbija se u mrežu.

Nesretni Chiriches još se u završnici prvog dijela ozlijedio i morao je napustiti igru.

U drugom poluvremenu Inter je poveo vodstvo u 60. minuti golom Roberta Gagliardinija koji je krasno primio loptu i onda opalio iz poluvoleja za 3:0.

Do kraja susreta gosti su rutinski održavali razliku i zasluženo odnijeli puni plijen.

Ivan Perišić igrao je do 85. minute kada ga je zamijenio Christian Eriksen koji se usput rečeno već naljutio na Contea što ga je uveo također u završnici prošlog susreta u Ligi prvaka. Conte mu je ovdje još jednom pokazao tko je gazda.