Milan bez Ibre bolji od Fiorentine, Bologna svladala Crotone

Jan Šneler • nedjelja, 29.11.2020.

Nakon devet odigranih kola Serie A, Milan još uvijek igrao odlični nogomet te uvjerljivo drži prvo mjesto na tablici nakon pobjede nad Fiorentinom, i to bez Zlatana Ibrahimovića...

Čak i uz izostanak Zlatana Ibrahimovića, momčad Milana nastavlja s odličnim rezultatima. Uz Juventus koji teško pobjeđuje, Milan je jedina talijanska momčad koja je još uvijek neporažena.

Današnji protiv Milana bila je Fiorentina koja se nalazi u velikoj krizi. Milan je vrlo rutinirano sve riješio u prvom poluvremenu.

Već nakon 17 minuta igre Frank Kessie efektno je prebacio loptu prema Alessiju Romagnoliju koji zabija za vodstvo domaćih. Par minuta kasnije Fiorentina je mogla izjednačiti, ali udarac Dušana Vlahovića pogađa okvir gola.

U 25. minuti German Pezzella radi prekršaj u kaznenom prostoru te par minuta kasnije Kessie pogađa s bijele točke za 2:0. Fiorentinu danas definitivno išlo te je u 37. minuti Martin Caceres skrivio prekršaj za kazneni udarac.

Ipak, nakon asistencije i pogotka, Kessie nije uspio realizirati i drugi penal. U drugom dijelu bilo je nekoliko prilika sa svake strane, ali rezultat se nije mijenjao. Ante Rebić odigrao je cijeli susret, a u sudačkoj nadoknadi prvog dijela zaradio je žuti karton.

U drugom ranoposlijepodnevnom nedjeljnom susretu, Bologna je s minimalnih 1:0 svladala Crotone. Jedini pogodak na susret postigao je Roberto Soriano u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena.