Bundesliga, 9. kolo, 29.11.2020, 15:30 h
Bayer Leverkusen 0:0 Hertha Berlin
Hertha Berlin

Bayer nulom protiv Herthe prekinuo niz pobjeda, Jedvaj nastupio i u Bundesligi

Matej Kačan • nedjelja, 29.11.2020.

U devetom kolu Bundeslige, nogometaši Bayer Leverkusena su kod kuće odigrali tek 0:0 protiv Herthe, a nastup u Bundesligi je napokon upisao Tin Jedvaj...

Bayer Leverkusen je uz Wolfsburg i dalje jedina ekipa koja nije ubilježila poraz u ovosezonskom izdanju Bundeslige, ali rezultatom protiv Herthe ne može biti zadovoljan. "Apotekari" su nakon pet uzastopnih pobjeda odigrali tek 0:0 te su propustili skočiti na drugo mjesto.

Umjesto toga, Leverkusen je remijem bez golova upisao 19. bod te je uz pomoć kiksa Borussije Dortmund treći s bodom zaostatka za Leipzigom, a tri za Bayernom. Gosti iz njemačko glavnog grada su se u Leverkusenu postavili defenzivno i u svom su naumu uspjeli.

Opstruirali su napade domaćina koji je u prvom poluvremenu imao dominaciju na terenu i po brojkama, ali do izrazite šanse nije stigao. Štoviše, Dodi Lukebakio je u osmoj minuti susreta imao možda i najbolju priliku sve do sudačke nadoknade, ali mu je obranio Lukas Hradecky.

Bilo je na terenu poprilično mirno uz više prikazanog od Bayera koji je najbolju priliku za svoju pobjedu propustio u trećoj minuti nadoknade. Lars Bender je bio najviši u skoku nakon ubačaja iz slobodnog udarca, ali njegov udarac glavom ide malo pokraj vrata.

Ostalo je 0:0 do kraja susreta pa je Hertha uspjela upisati osmi bod kojim se popela do 13. mjesta. Nakon tri nastupa za Leverkusen u Europskoj ligi ove sezone Tin Jedvaj je napokon upisao nastup u Bundesligi, ušao je u igru u 74. minuti.