Bundesliga, 9. kolo, 29.11.2020, 18:00 h
Mainz 05 1:1 Hoffenheim
Hoffenheim

Hoffenheim i dalje u krizi, prosuo bodove i kod Mainza

Matej Kačan • nedjelja, 29.11.2020.

Nogometaši Hoffenheima nastavili su svoj niz utakmica bez pobjede. Nakon dva vezana poraza, Hoffenheim je upisao drugi remi u nizu, ovaj put u gostima kod davljenika Mainza...

Hoffenheim nikako ne može uhvatiti pravu formu. Pad je nakon dobrog starta nekako počeo kad je Andrej Kramarić dobio koronavirus, ali se hrvatski napadač u međuvremenu vratio na terene, a Hoffenheim ne može do pobjede.

Nove bodove Hoffenheim je prosuo na gostovanju kod Mainza koji je tek počeo sa skupljanjem bodova i podizanjem na ljestvici nakon šest vezanih uvodnih poraza. Završilo je 1:1 pa je Mainz došao do petog boda i s nadom gleda prema bijegu iz zone ispadanja.

Da situacija bude poraznija po Hoffenheim, gosti su ti koji su na gostovanju morali "čupati" bod i vraćati se iz zaostatka. Naime, u 33. minuti je Mainz poveo kad je Robin Quaison pogodio na asistenciju Jean-Paula Boetiusa. VAR je pregledavao pogodak zbog možebitnog zaleđa, ali je jedinica za Mainz ostala na semaforu.

Zaostatak je Hoffenheim nadoknadio u 62. minuti. Ryan Sessegnon je obavio veći dio posla i poslužio Ihlasa Beboua koji s ruba peterca iz prve dobro reagira i skreće loptu u mrežu za 1:1. Ostalo je tako do kraja iako je Mainz mogao slaviti da je Jean-Philippe Mateta umjesto vratnice u 75. zatresao mrežu.

Hoffenheim je kraj morao odraditi s igračem manje jer je Dennis Geiger bio pregrub u startu u 80. minuti. Ipak, nije više bilo pogodaka i susret završava podjelom bodova. Kramarić je iz igre izašao u petoj minuti nadoknade.