Lille propustio priliku za povratak na vrh, Bradarić skrivio kazneni udarac

Matej Kačan • nedjelja, 29.11.2020.

U 12. kolu francuske Ligue 1, nogometaši Lillea nisu iskoristili priliku za povratak na diobu vrha koja se ukazala remijem PSG-a. I Lille je odigrao samo remi, i to na gostovanju kod St. Etiennea...

Kad je sudac odsvirao posljednji zvižduk na utakmici Bordeauxa i PSG-a te označio remi Parižana, otvorila se prilika da Lille pobjedom dođe na 25 bodova i vrati se na diobu prve pozicije s PSG-om. I protivnik je bio idealan za to jer je St. Etienne bio u svom nizu poraza.

Zeleni su izgubili čak sedam utakmica u nizu i Lille je na njima trebao potvrditi svoju kandidaturu u utrci za sam vrh, ali je Galtierova momčad kiksala, odigrala tek 1:1 i ostala na 23 boda, koliko imaju i Lyon, Monaco i Montpellier.

Hrvatski lijevi bočni Domagoj Bradarić bio je svojevrsni tragičar za Lille jer je upravo on skrivio kazneni udarac koji je u 33. minuti doveo domaću momčad u vodstvo. Bradarić je hvatao Wahbija Khazrija, ali je izgubio ravnotežu te je pao i "pokupio" napadača, a sudac je pokazao na bijelu točku.

Dužnost je sam na sebe preuzeo Khazri koji je precizan i domaća momčad ima vodstvo koje drži do 65. minute. Burak Yilmaz je tad pronašao Jonathana Ikonea koji je preciznim i snažnim udarcem zatresao mrežu i postavio konačnih 1:1. Bradarić je igrao do 68. minute.

U ranijem je susretu Dijon stigao do svoje prve pobjede u ligi. Nakon sedam poraza i četiri remija, Dijon je došao u goste Nici te je slavio s 3:1. Posao su obavili Balde i Ngonda u 21. i 31., a Balde je u 66. postavio gotovo pa nestvarnih 3:0. Počasni pogodak postigao je Gouiri iz kaznenog udarca u 80. minuti.