Sociedad i Villarreal remizirali u susretu kola

Matej Kačan • nedjelja, 29.11.2020.

Odigrana su još tri susreta 11. kola španjolske La Lige, a direktan dvoboj u borbi za sam vrh lige imali su Real Sociedad i Villarreal koji su podijelili bodove...

Veliki ulog nosio je susret Real Sociedada i Villarreala na San Sebastianu u sklopu 11. kola La Lige. Sociedad s 23 boda poravnat na vrhu te Villarreal s tri boda manje su u borbi za vrh s Atletico Madridom koji je također na 23 uz dva susreta manje.

Pobjeda domaćina bi dobrano izbacila Villarreal iz igre, dok bi pobjeda gostiju u potpunosti uključila goste u borbu za sam vrh. No, nakon svega je ostao isti razmak jer je utakmica završila s 1:1 i sad Atletico ima priliku nadoknadom svojih susreta preuzeti vrh.

Dok se to ne dogodi, Sociedad će ostati usamljen na prvom mjestu. Susret je riješen u prvom poluvremenu, i to iz dva kaznena udarca. Gosti su rano poveli, već u petoj minuti Aritz Elustondo čini prekršaj u svom kaznenom prostoru i sudac pokazuje na bijelu točku.

S 11 metara je precizan Gerard Moreno, ali gosti nisu izdržali s vodstvom do poluvremena. Sociedadu je uslugu vratio Pau Francisco Torres prekršajem u svojih 16 metara, a s bijele točke je precizan Mikel Oyarzabal za konačnih 1:1.

U ranijim susretima je Celta Vigo nastavila s prikupljanjem bodova u nastojanju da pobjegne iz zone ispadanja, dok Granada sve više pada u poretku nakon jako dobrog starta. Vigo je s 3:1 nanio treći uzastopni poraz Granadi, dok je sam upisao svoju tek drugu pobjedu u La Ligi.

Povela je Granada u 25. minuti preko Suarez Charrisa, ali je sve do kraja jednosmjerna ulica za domaćina. Već u 27. izjednačava Nolito, a u posljednjih 10 minuta pogađaju Baeza i Beltran i donose pobjedu Celti.

U dvoboju sredine tablice su u predgrađu Madrida remizirali Getafe i Athletic Bilbao. Villalibre u devetoj na jednoj te Angel u 75. na drugoj strani zabijali su u podjeli bodova koja ova dva kluba ostavlja u sredini tablice, na devetom i 11. mjestu s 13 bodova.