Premiership, 10. kolo, 30.11.2020, 18:30 h
Leicester City 1:2 Fulham
Fulham

Fulham svladao Leicester i gurnuo Bilića u zonu ispadanja

Matej Kačan • ponedjeljak, 30.11.2020.

10. kolo Premier lige nastavilo se u ponedjeljak susretom u Leicesteru gdje je Fulham iznenadio domaćina i 2:0 pobjedom skočio na 17. mjesto tablice te je tako na 18. mjesto gurnuo West Brom...

WBA i njegov trener Slaven Bilić su prvom pobjedom u sezoni mogli malo proslaviti i odahnuti bijeg iz zone ispadanja, ali sreća nije bila dugog vijeka. Naime, potpuno iznenađujuće je drugu pobjedu i sedmi bod osvojio Fulham.

To znači da novopečeni premierligaš skače na 17. mjesto i gura WBA na 18. i natrag u zonu ispadanja, a Leicester drugim porazom u nizu gubi korak za vodećima i ostaje na četvrtom mjestu s 18 bodova. U čvrstom susretu je Leicester propustio dvije sjajne šanse za vodstvo u prvom poluvremenu, a onda je stigla kazna.

U 19. minuti je Youri Tielemans pogodio vratnicu iz blizine, a minutu kasnije je iz odbijanca Wesley Fofana zatresao gredu. Nakon tih promašaja je Fulham svoje prilike iskoristio i još jednom potvrdio ono nepisano nogometno pravilo o kažnjavanju propuštenih prilika.

Ademola Lookman je u 30. minuti izbio sam na Schmeichela nakon dodavanja Andre-Franka Zamboa te je mirno pogodio, a nakon samo osam minuta Fulham zarađuje i kazneni udarac. Christian Fuchs je išao izbiti loptu na desnom rubu kaznenog prostora, ali je pogodio suparničkog igrača.

Nakon VAR provjere sudac je pokazao na bijelu točku, a s 11 metara je precizan bio Ivan Cavaliero za 2:0 Fulhama na poluvremenu. Gosti su i u drugom dijelu dugo odolijevali napadima Leicestera koji je tražio povratak u utakmicu, ali ga nije našao do same završnice.

No, susret je zakomplicirao Harvey Barnes koji je u 86. minuti na sedam metara krsno na prsa primio loptu koju mu je glavom spustio Jamie Vardy te je potegao volej i zatresao mrežu za tijesnu završnicu u posljednjih pet minuta.

Ostalo je dovoljno vremena da Leicester dođe do drugog pogotka i osvoji bod, ali se to nije dogodilo ni u dugih šest minuta nadoknade pa Fulham kući nosi ogromna tri boda u borbi za ostanak.