Roma potvrdila prvo mjesto, Rumunji i Švicarci bore se za drugo

Mihaela Bradovski • petak, 04.12.2020.

U predzadnjem kolu talijanske Serie A, nitko me nije prepoznao, ističe Borja Mayoral...

Cluj - CSKA Sofija 0:0

Cluj ostaje u igri za prolaz do zadnjeg kola unatoč kiksu kod kuće protiv CSKA iz Sofije. Očekivao je i trebao pobjedu, ali je samo remizirao bez pogodaka.

Da stvar bude još gora, u završnici susreta Alexandru Chipciu zaradio je drugi žuti karton zbog simuliranja i neće igrati u zadnjem kolu.

U domaćem sastavu Damjan Đoković odigrao je cijelu utakmicu dok je Gabriela Debeljuha u 86. minuti zamijenio Jakub Vojtuš.

Roma - Young Boys 3:1

Roma je osigurala prvo mjesto pobjedom protiv Young Boysa 3:1. S ova tri boda kolo prije kraja ima dovoljnu prednost da je nitko ne može dostići.

Švicarci su poveli u 34. minuti golom Jean Pierrea Nsamea, ali Roma je izjednačila do odlaska na odmor preko Borje Mayorala.

Strašan gol zabio je 18-godišnji Riccardo Calafiori, lopta mu je došla na 20 metara, a on bez razmišljanja snažno opalio iz prve u kut za svoj senioraski prvijenac. Točku na i stavio je snalažljivi Edin Džeko u 81. minuti.

Dvije minute kasnije Mohamed Camara namjerno udara Henriha Mhitarjana i zarađuje izravno isključenje.

Milan - Celtic 4:2

Celtic je već nakon 15 minuta vodio u Milanu 2:0, ali je na kraju izgubio 4:2. Nikako Škoti ne mogu uhvatiti kontinuitet te pišu neočekivane poraze.

Ovdje su rano poveli golovima Toma Rogića i Odsonnea Edouarda, ali do poluvremena je Roma poravnala golovima Hakana Calhanoglua i Samua Castilleja

Jens Hauge i Brahim Diaz potvrdili su pobjedu. Ante Rebić igrao je do 82. minute.

Lille - Sparta Prag 2:1

Lille i Milan osigurali su prola- Lille je to učinio pobjedom protiv Sparte 2:1. U zadnjem kolu Lille da bi bio siguran na prvom mjestu, mora slaviti kod Celtica.

Spata je povela preko Krejčija, a domaćin je napravio preokret. Domagoj Bradarić igrao je do 85. minute.