Spezia 1:2 Lazio
Lazio

Lazio slavio kod Spezije, VAR poništio dva pogotka

Jan Šneler • subota, 05.12.2020.

U 10. kolu Serie A, Lazio nije odigrao maestralnu utakmicu, ali je upisao pobjedu na gostovanju kod Spezije...

Nakon remija kod Borussije Dortmund u petom kolu Lige prvaka, Lazio je upisao novu pobjedu u Serie A. Na gostovanju kod Spezije, Lazio je došao do slavlja, premda igrom to možda i nije zaslužio.

U prvom dijelu gosti su bili izuzetno precizni, dok su domaći uglavnom pogađali okvir gola. Dva puta je Spezia pogodila stativu, neprecizni su bili Simone Bastoni i Nahuel Estevez.

Lazio je pak pogotkom Cire Immobilea iz 15. minute i sjajno izvedenim slobodnim udarcem Sergeja Milinkovića-Savića iz 33. minute došla do velike prednosti. Na odmor se otišlo s 0:2 i domaći su imali vrlo težak posao do samoga kraja.

U nastavku susreta Spezia ponovno nije uspjela iskoristiti čiste prilike. Stefan Radu očistio je loptu s gol linije spasivši nakratko Lazio, ali u 64. minuti Spezia je konačno zabila.

Sve je napravio M'Bala Nzola koji je prošao po svojoj strani, prešao čuvare i lijepo odmjerenim udarcem pogodio suprotni kut. Spezia je nastavila s boljom igrom, ali do izjednačenja nije stigla.

Dodajmo kako su gostima poništena dva pogotka. Oba je VAR poništio zbog zaleđa, onaj koji je postigao u praznu mrežu Felipe Caicedo u 75. minuti i u sudačkoj nadoknadi lijepi pogodak Andreasa Pereire.