Strasbourg proradio i deklasirao Nantes, Angers skočio na sedmo mjesto

Matej Kačan • nedjelja, 06.12.2020.

Termin u 15 sati u nedjelju u Ligu 1 donio je četiri susreta u kojima je palo sve zajedno sedam pogodaka. Najuvjerljiviji je bio Strasbourg koji je sjajnom pobjedom kod Nantesa pobjegao iz zone ispadanja...

Iako su do ovog vikenda bili u zoni ispadanja, nogometaši Strasbourga nisu tako izgledali u nedjeljnom susretu protiv Nantesa. Strasbourg je izgledao kao momčad iz gornjeg doma protiv 14. momčadi na ljestvici te je slavio s 4:0.

Iako je statistika podjednaka, Strasbourg je bio ubojit, a tome su pomogla i dva kaznena udarca. Baš s 11 metara je Strasbourg i poveo u gostima, precizan je bio Dimitri Lienard. Do poluvremena je već 2:0, sreće i znanja je imao Habib Diallo koji je bio na pravom mjestu u pravo vrijeme te je odbijenu loptu pospremio u mrežu.

U 77. minuti novi jedanaesterac, ovaj put je odgovornost preuzeo Ludovic Ajorque koji je također siguran za 3:0, a isti je igrač u 83. asistirao Kevinu Zohiju za gotovo nestvarnih 4:0 i deseti bod kojim Strasbourg skače na 17. mjesto, van zone ispadanja.

Svoj uspon po tablici nastavlja i Angers. Pobjeda Lensa nad Rennesom otvorila je mogućnost da Angers preskoči oboje i sjedne na sedmo mjesto, a to je i učinio slavljem protiv fenjeraša Lorienta koji je na dnu s osam bodova, koliko ima i Dijon.

Angers je slavio s 2:0, a pogotke je zabijao u vrlo ranoj i vrlo kasnoj fazi susreta. U 10. minuti je Angers u vodstvo doveo Angelo Fulgini, dok je u šestoj minuti sudačke nadoknade Pierrick Capelle postavi konačan rezultat.

Po ljestvici se penje i Bordeaux koji je došao do desetog mjesta pobjedom protiv Bresta, i to uz pogodak Hatema Ben Arfe u 84. minuti. Toma Bašić je odradio 68 minuta na terenu. Dijon je izborio bod bez pogodaka protiv St. Etiennea te je s petim remijem na osam bodova i diobi dna s Lorientom.