HT Prva liga, 14. kolo, 06.12.2020, 17:05 h, Gradski stadion u Poljudu
Suci: Damir Batinić (Osijek), Goran Pataki (Đakovo), Marjan Tomas (Osijek)
Luka Menalo 69'
Rijeka

Rijeka uzela bodove s Poljuda nakon 'partije vaterpola'

Matej Kačan • nedjelja, 06.12.2020.

Nakon 90 minuta po jakoj kiši i gotovo nemogućim uvjetima za igru na natopljenom travnjaku na Poljudu, Rijeka je slavila protiv Hajduka s 2:1 i nanijela prvi poraz Bori Primorcu...

Nakon pristojnog prvog poluvremena i drugih 45 minuta koji su bili na rubu regularnosti, Rijeka je uspjela slaviti na Poljudu. Nakon velike borbe i utakmice koja je više nalikovala na vaterpolo nego nogomet, gosti su preokrenuli vodstvo Hajduka.

Prva faza susreta još je i nalikovala na nogomet, ali je od početka kiša bila sve jača i bilo je jasno gdje će susret ići. No, dok se moglo nekako igrati, Hajduk je pokušavao, pritiskao i možemo reći da je bio bolji.

U petoj minuti je pokušao Gyurcso koji lijepo gađa suprotni kut, ali lopta od bloka ide u korner, ali nedugo zatim Hajduk vodi. Jedan ubačaj je pogodio Galovića u ruku, Batinić je nakon VAR provjere pokazao na bijelu točku s koje je precizan Mijo Caktaš za rano vodstvo Hajduka.

Odmaknuli su Bijeli Rijeku sa svoje polovice, najviše je za goste prijetio čiji su pokušaji završavali u bloku ili kod Posavca. Nije bilo mnogo prilika, ali je Hajduk djelovao agresivnije i nekako bolje na terenu, ali je svejedno Rijeka do poluvremena izjednačila.

Ivan Tomečak je ubacio s desne strane, lopta je uz pomoć vjetra preletjela obranu do Stjepana Lončara koji je ostao sam te je lako pogodio mrežu. Na poluvrijeme se ide s 1:1, a u drugom poluvremenu nogometa više skoro i da nema. Zabio je Umut do poluvremena, ali je bilo jasno da je u zaleđu i ništa od novog vodstva Hajduka.

Drugih 45 minuta se gotovo pa isključivo igralo po zraku i nema neke igre, a do prilika se dolazi dugim loptama ili slučajno. Tako u 52. Umut nakon duge lopte ulazi u kazneni prostor i gađa prvi kut, ali Ivan Nevistić brani.

Po takvim uvjetima je do pogotka vrijednog tri boda stigla Rijeka. Andrijašević je dignuo loptu, ona je otišla iza obrane Hajduka koju je pretrčao Luka Menalo te je iskosa svladao Posavca. Hajduk je najbolju šansu imao u 73. kad je u petercu pao Diamantakos, ali Batinić nakon VAR provjere ne daje kazneni udarac.

Do kraja je Hajduk prijetio, bezbrojnim ubačajima pokušavao doći do nekakvog udarca na gol, ali osim Diamantakosovog pokušaja glavom nije bilo ničeg pa Rijeka osvaja velika tri boda. Ovom pobjedom su Riječani preskočili Hajduk te su četvrti s 19 bodova i dvije utakmice manje, dok je Hajduk ostao na 17 bodova.