Budućnost slavila u utakmici kola, Krka nanijela Primorskoj novi poraz

Matej Kačan • nedjelja, 06.12.2020.

Dva kasnija susreta u nedjelju u ABA ligi donijela su utakmicu kola između Crvene zvezde i Budućnosti te slovenski susret Krke i Primorske koji je pripao momčadi iz Novog Mesta...

Nakon djelomično odigranog devetog kola ABA lige imamo samo jednu neporaženu ekipu. To je bila neminovnost jer su u Beogradu igrale dvije dosad neporažene ekipe i favoriti za prvo mjesto, Crvena zvezda i Budućnost.

Susreti ove dvije momčadi su posljednjih godina vrlo vatreni i prerasli su u prave abaligaške derbije, a ništa drukčije nije bilo ni ovaj put. Tvrda utakmica na mali broj poena, posebno u drugom poluvremenu kad je nervoza porasla, a Zvezda krenula nadoknađivati zaostatak.

On je na poluvremenu iznosio pet poena jer su Crnogorci 20:17 iz prve dionice nadoknadili i pretvorili u vodstvo s čak 27 zabijenih poena u drugoj četvrtini. No, nakon 49:41 za Budućnost početkom treće je krenula serija domaćina.

Walden i Davidovac su povezali trice, ali se Budućnost nije dala. Zato se priključio i Rochestie, a četvrtinu su bacanjima zaključili Loyd i Davidovac za pola koša zaostatka. Egal se nastavio u posljednjoj dionici s mizernim brojem poena, ali se prva odvojila Budućnost koja je u posljednje dvije minute ušla sa 67:62 i privela je susret kraju sa 67:65.

Nikola Ivanović je vodio Budućnost s 20 poena, dok je 11 dodao Justin Cobbs. Davidovac je kod Zvezde zabio 13, 11 je dodao Rochestie uz 10 Loyda.

Drugi susret dana je ipak bio važniji za hrvatske predstavnike. Slovenski derbi su igrali Krka i Primorska, obje ekipe iz donjeg doma tablice. Dobra vijest za hrvatske klubove je deveti poraz Primorske koja je glavni kandidat za ispadanje jer je i dalje bez pobjede.

S druge strane, Krka je s 15:9 u drugoj i 19:10 u trećoj dionici napravila najveći dio razlike koja je na kraju iznosila plus 17 za 74:57 i skok na 3-6 omjer. Poprilično zaslužni za pobjedu su bili hrvatski košarkaši.

Rok Stipčević je za 28 minuta na terenu ubacio 14 poena (1/4 za dva, 2/4 za tri, 6/6 bacanja) uz tri asistencije i pet skokova, dok je Jure Škifić ubacio 11 poena (3/5 za dva, 1/2 za tri, 2/2 bacanja) uz četiri skoka za momčad Vladimira Anzulovića.