Bundesliga, 10. kolo, 07.12.2020, 20:30 h
Hoffenheim 3:1 Augsburg
Augsburg

Hoffenheim napokon prekinuo neugodan niz, Kramarić asistent

Matej Kačan • ponedjeljak, 07.12.2020.

10. kolo Bundeslige zaključeno je u ponedjeljak susretom Hoffenheima i Augsburga u kojem je Hoffenheim slavio s 3:1 i prekinuo težak niz bez pobjede u Bundesligi koji je trajao od kraja rujna i pobjede nad Bayernom...

Još od 27. rujna i velike 4:1 pobjede nad Bayernom je trajao crni niz Hoffenheima u Bundesligi. Nikako nisu plavi mogli do pobjede u preko dva i pol mjeseca, ali je napokon ta serija remija i poraza prekinuta.

Junak u 3:1 pobjedi bio je Florian Grillitsch s dva pogotka, oba puta za vodstvo. Prvo ga je u 17. minuti centaršutom pronašao Christoph Baumgartner, dok je strijelac glavom zatresao mrežu. Za drugi je Grillitsch zaslužan sam fantastičnim udarcem s ruba 16 metara odmah početkom drugog dijela.

Prije toga je za Augsburg smanjio Daniel Caligiuri glavom u 31. minuti. Nakon 2:1 za Hoffenheim, točku na i je stavio Ihlas Bebou udarcem na asistenciju Andreja Kramarića.

Imao je Kramarić priliku i sam se upisati u strijelce kad je u 76. zatresao mrežu, ali se odmah aktivirao VAR. Nakon provjere snimke pokazano je da je hrvatski napadač bio u zaleđu pa je do kraja ostalo 3:1 na koje se domaći sigurno neće žaliti.

Kramarić je odigrao svih 90 minuta za Hoffenheim koji je pobjedom stigao do 12. boda te je dohvatio desetu poziciju na tablici.