Nexe poražen u Njemačkoj, Magdeburg još jednom prejak

Mihaela Bradovski • utorak, 08.12.2020.

Rukometaši Nexea nisu uspjeli doći do iznenađenja na gostovanju kod Magdeburga. Upisali su poraz 28:23 u susretu koji je domaćin potpuno kontrolirao...

Nexe je upisao novi poraz u EHF Europskoj ligi, ali poraz koji nije neočekivan. Magdeburg ima kvalitetniju momčad i to je nakon pobjede u Našicama potvrdio i na svom parketu.

Nijemci su dosta rano rezultatski preuzeli kontrolu i u nastavku susreta samo su rutinski održavali vodstvo.

Našičani su zadnji put zaostajali samo jedan pogodak u desetoj minuti kada je Janko Kević zabio za 5:4, a samo četiri minute kasnije već je bilo 9:5 za domaćina.

U završnici prvog poluvremena Magdeburg je dodatno povećao prednost i na odmor je odnio prednost 17:10.

U drugom dijelu nije bilo nikakve dvojbe, Magdeburg je rutinski priveo utakmicu kraju i glatko je slavio s 28:23.

U pobjedničkom sastavu Gisli Kristjansson postigao je šest golova, a po pet su dodali Christoph Steinert i Michael Damgaard. Željko Musa dodao je dva gola. Kod Nexea Halil Jaganjac zabio je sedam golova, a Janko Kević pet.