Europsko prvenstvo 2020. (Ž), skupina 2, 1. kolo, 10.12.2020, 18:15 h
Hrvatska 25:20 Rumunjska
Rumunjska

Nezaustavljive! Hrvatice upisale i četvrtu pobjedu na Europskom prvenstvu!

Branimir Korać • četvrtak, 10.12.2020.

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija otvorila je nastup u drugoj fazi natjecanja na Europskom prvenstvu novom pobjedom i približile su se prolazu u polufinale!

Još jedan sjajan nastup u režiji hrvatskih rukometašica. Unatoč nervoznom i lošijem startu, Hrvatska je od sredine prvog poluvremena potpuno dominirala i zasluženo je slavila s 25:20.

Hrvatske rukometašice nisu najbolje otvorile dvoboj s Rumunjskom, dosta su griješile, razbranila se Dedu, ali kako je poluvrijeme išlo svom kraju, tako se i mijenjao momentum.

Denisa Dedu bila je najzaslužnija što je Rumunjska rano otišla na četiri gola prednosti, Cristina Neagu pogodila je tri puta i na polovici prvog poluvremena vodila je Rumunjska s 8:4.

U pravo vrijeme Nenad Šoštarić pozvao je minutru odmora, objasnio gdje su pogreške u fazi napada, zatražio da se igračice rašire i široko napadnu, a nakon minute odmora, krenula je Hrvatska.

Uslijedila je serija čak 7:0, zabijale su Ježić, Blažević i Kalaus i Hrvatska iz minusa prelazi u plus.

Tri minute prije kraja prvog dijela sedmerac brani Bešen, na drugoj strani vrlo raspoložena Blažević zabija za 13:9, Krsnik kažnjava grešku Neagu i iz kontre povećava dodatno prednost, a serija je iznosila čak 10:1.

Na poluvrijeme Hrvatska je odnijela vodstvo 14:10 iako je na polovici prvog dijela bila u značajnom zaostatku. Četiri gola postigla je Blažević, a po tri Kalaus, Mičijević i Ježić.

Drugo poluvrijeme nastavljeno je u istom ritmu. Rumunjski napad bio je potpuno raštiman i Hrvatska je nastavila graditi prednost pa je preko Blažević iz sedmerca stigla u 37. minuti do svoje najviše prednosti 17:11.

Nakon toga i Rumunjke podižu igru, posebno u obrani i smanjuju na 18:15, a seriju Rumunjske lijepim golom s krila prekinula je Josipa Mamić koja zabija za 19:15 na polovici drugog dijela.

Nastavile su se Rumunjke dizati i iz kontre preko Buceschi smanjile su na 19:17 što je bio znak za Šoštarića da ponovno pozove minutu odmora.

Kao i u prvom poluvremenu, Hrvatska je još jednom dobro reagirala nakon minute odmora. Obrana se skupila i potpuno zaustavila rumunjske napade, a napadu su Mamić i Mičijević još jednom odvojile Hrvatsku na ugodnijih 21:17.

Tri i pol minute prije kraja susreta Dora Krsnik pogodila je za 23:18 s igračem manje, a dvije minute prije kraja Blažević za 24:19.

Završilo je cepelinom za 25:20 i veliko slavlje Šoštarićevih izabranica!

Valentina Blažević bila je sjajna sa sedam golova dok su po četiri dodale Mičijević, Kalaus, Ježić.