Split poražen u samoj završnici na Gripama od Krke

Branimir Korać • petak, 11.12.2020.

U prvom susretu desetog kola ABA lige Split je na Gripama ugostio Krku i upisao poraz 80:78 ubačajem Rodericka Camphora u posljednjim sekundama...

Split nije uspio izboriti pobjedu na svom parketu protiv Krke. Slovenci su slavili 80:78 košem Rodericka Camphora četiri sekunde prije kraja nakon čega Split nije imao dovoljno vremena za povratak u utakmicu.

Bio je to dvoboj u kojem nije nedostajalo uzbuđenja, preokreta, svaka momčad imala je svojih dobrih faza, ali i razdoblja u kojima nije izgledala dobro.

Prvu krizu Splićani su imali u zadnjih pet minuta prvog poluvremena. Vodili su 30:27 da bi do kraja poluvremena Krka napravila čak 13:2 i okrenula rezultat na svoju stranu. Ta dva poena ubacio je Blaž Mesiček s linije slobodnih bacanja, zadnji ubačaj Split iz igre bila je trica Perkovića za 28:23 osam i pol minuta prije kraja prvog poluvremena.

Split je bolje ušao u drugo poluvrijeme i nakon nešto više od šest minuta igre došao je do poravnanja tricom Sanija Čampare za 47:47.

Do kraja susreta vodila se ravnopravna bitka bez posebnih odvajanja. U samoj završnici Krka je vodila 78:76 da bi Marko Luković s linije slobodnih bacanja 24 sekunde prije kraja ubacio za 78:78.

Krki je ostalo dovoljno vremena za zadnji napad, Camphor je išao jedan na jedan s Marčinkovićem, stvorio si je prostor za šut i pogodio. Pokušaj Lukovića sa svoje polovice nije bio precizan.

Kod Splita su se istaknuli Marko Luković s 19 poena i šest skokova te Toni Perković s 15 poena. Kod Krke Camphor je ubacio 20 poena uz šest skokova dok je Nejc Barič dodao 14 poena.