Sva četiri favorita slavila u ranijim terminima Serie A

Matej Kačan • nedjelja, 13.12.2020.

Raniji termini nedjelje u Serie a donijeli su četiri susreta u kojima su sudjelovale momčadi koje žele svoje mjesto u gornjem domu, a pobjede su upisali svi: Inter, Atalanta, Roma i Napoli...

Najveću rapsodiju dosadašnjeg tijeka nedjelje u Serie A pokazali su igrači Rome. Rimljani su u gostima kod Bologne pokazali silu i protutnjali s čak pet pogodaka. Posebno je zanimljivo, svi golovi su se dogodili u prvom poluvremenu, a posebno je impresivan bio početak.

Već u prvih 15 minuta je Roma vodila s 3:0, otvorio je Andrea Poli koji nesretno šalje loptu u svoju mrežu u trećoj minuti, a u 10. i 15. poentiraju Džeko, odnosno Pellegrini. Zabila je Roma i u 20., ali je pogodak Spinazzole poništen zbog zaleđa, a onda Bologna smanjuje preko Rominog igrača jer Bryan Cristante pogađa svoju mrežu.

No, do poluvremena se Roma još više odvojila. Jordan Veretout je u 35. povisio na 4:1, a konačni rezultat postavlja Henrih Mhitarjan u 44. Zabila je Bologna u drugom dijelu, ali uz dva autogola imamo i tri poništena pogotka jer je Nicolas Dominguez zabio pogodak, ali je bilo zaleđa u akciji.

Dogodilo se isto i Pellegriniju na drugoj strani u 63. pa su se u 5:1 pobjedi mreže tresle devet puta, a VAR palio još jednom kad je povučen crveni karton za Domingueza u 89. Mogla je Roma i do 6:1, ali je Borja Mayoral s ruba 16 metara zatresao vratnicu.

Roma je skočila na peto mjesto s 21 bodom, a dva više ima treći Napoli koji je bio najmanje uvjerljiv. Dočekali su Napolitanci Sampdoriju na stadionu Diega Armanda Maradone i našli su se u zaostatku kad je Jankto pogodio u 20. minuti.

No, u drugom dijelu stiže preokret koji režira Hirving Lozano pogotkom u 53. i asistencijom za Petagnu u 68. minuti. Drugi se s bodom više zadržao Inter kojem je kod Cagliarija također trebao veliki preokret.

U "hrvatskom" dvoboju u kojem su Ivan Perišić i Marcelo Brozović na jednoj te Marko Rog na drugoj strani odigrali po 90 minuta, prvi je poveo Cagliari. Zabio je Sottil u 42. minuti i to vodstvo domaći drže do 77. minute.

Tad na scenu stupa Nicolo Barella koji prvo zabija u 77., a sedam minuta kasnije asistira za D'Ambrosija. Točku na i su stavili oni najbolji, Lautaro Martinez je asistirao za Romelua Lukakua u četvrtoj minuti nadoknade.

Pobjedama se nakon dva remija i jednog poraza vratila Atalanta. I dalje bez Marija Pašalića te s Boškom Šutalom na klupi, domaćin je u svom Bergamu deklasirao Fiorentinu s 3:0. Atalanta sad treba loviti društvo na vrhu, a doprinos tom lovu su dali Gosens u 44., Malinovski u 55. i Rafael Toloi u 63. minuti.