Zadar se u Laktašima raspao u drugom dijelu i teško izgubio od Igokee

Matej Kačan • nedjelja, 13.12.2020.

Košarkaši Zadra odigrali su napadački očajnu utakmicu, a posebno drugo poluvrijeme u porazu od Igokee u gostima od čak 24 poena razlike i 72:48...

Osokoljeni pobjedom protiv Cibone u Draženovom domu, Zadrani su s velikim nadama otišli u Republiku srpsku na gostovanje kod Igokee koja je bila na vrlo dobrom 6-2 omjeru. Zadar je pak tražio drugu pobjedu nakon pet poraza i tek jednog slavlja.

Bila je to jedna vrlo tvrda i napadački siromašna utakmica, posebno u prvom dijelu gdje je Zadar zadovoljio obranom i držao se na priključku. Dobrom serijom na kraju druge dionice su gosti predvođeni Chinanuom Onuakuom stigli na 33:32, ali su u drugom dijelu nestali.

Katastrofalno napadačko drugo poluvrijeme, promašaji za tricu i izgubljene lopte rezultirali su periodom od oko šest minuta bez poena u trećoj dionici gdje Igokea bježi na 13 razlike, ali Carter i Onuaku ipak smanjuju na devet.

No, jednako loše Zadrani ulaze i u četvrtu, a Clemmons i Jošilo napadački podižu domaćina koji će do kraja pobjeći na velikih 72:48 za čak 24 poena viška i katastrofalnih 16 poena u drugom poluvremenu.

Clemmons je vodio Igokeu s 14 poena, 13 je dodao Jošilo. Kod Zadra je samo Onuaku bio na razini zadatka s 20 poena i 11 skokova, dok je ostatak ekipe podbacio, pogotovo napadački jer su Zadrani šutirali samo 2/21 za tricu.