Cedevita Olimpija deklasirala Cibonu, Budućnost ostala neporažena

Matej Kačan • nedjelja, 13.12.2020.

Odigrana su i druga dva dijela trostrukog programa nedjelje u ABA ligi, a očekivane domaće pobjede su upisale Cedevita Olimpija protiv Cibone te Budućnost...

Teško su košarkaši Cibone mogli tražiti pobjedu u Ljubljani protiv Cedevita Olimpije, a nisu ni pružili nekakav otpor na tragu toga. Momčad Jurice Golemca od starta je pokazala da je za klasu-dvije iznad oslabljene Cibone koja je igrala bez Planinića i Drežnjaka.

Počelo je 8:0 serijom na samom startu pa je na koncu prve četvrtine 27:19, a posebno blijeda je Cibona u drugoj četvrtini sa samo 10 poena i razlika ide do velikih plus 19. Jarrod Jones i Edo Murić su neumoljivi i u trećoj i Cedevita Olimpija dodaje još 13 poena na razliku.

Tek je opuštenijim ulaskom u četvrtu dionicu i efikasnijim posljednjim minutama Cibona malo smanjila, ali nije uspjela postići ništa prihvatljivije od visokog poraza i 25 poena razlike za konačnih 100:75.

Jones je kod Cedevita Olimpije zabio 18, Murić je dodao 16, a Roko Ukić je za 21 minutu ubacio 11 poena (3/4 za tri) uz osam asistencija. Kod Cibone 15 Ivan Novačić i 13 Scottie Reynolds.

Mnogo uzbudljiviji je bio raniji susret u kojem su crnogorski derbi odigrali Mornar i Budućnost. Barani su imali i 15 poena prednosti u prvom poluvremenu, ali su do poluvremena to ispustili i vodili s tek dva poena razlike.

Ključna je bila treća četvrtina u kojoj je Budućnost ostavila rivala na 14 poena te je preokrenula i do kraja privela susret mirno kraju s 81:74 za svoju sedmu pobjedu u isto toliko susreta i jedina je neporažena momčad lige.

Justin Cobbs je s 19 poena vodio Budućnost, 18 je dodao Willie Reed. Jacob Pullen je sa 17 poena zabio najviše kod Barana.