Celta Vigo
Celta Vigo 4:0 Cadiz

Celta otpuhala Cadiz u prvom poluvremenu

Matej Kačan • ponedjeljak, 14.12.2020.

13. kolo španjolske La Lige zaključeno je u ponedjeljak susretom Celte Vigo i Cadiza. Domaćin je sjajnim prvim poluvremenom otpuhao Cadiz s terena te je slavio s 5:0...

Celta Vigo je u sve boljoj formi i nakon promjene na klupi reda pobjede i uspinje se na tablici. Treću pobjedu u nizu Celta je upisala na vrlo dominantan način, s četiri pogotka u mreži Cadiza koji je u susret ušao nakon pobjede nad Barcelonom.

No, to nije omelo domaću ekipu koja je odigrala furiozno prvo poluvrijeme s četiri pogotka. Krenulo je vrlo rano, već u šestoj minuti surađuju oni najiskusniji, Iago Aspas pronalazi Nolita koji je miran u završnici za 1:0.

Najbolju priliku za izjednačenje Cadiz ima u 12. minuti kad je Alvaro Negredo glavom zatresao vratnicu. Kazna stiže za 15 minuta, Jeremias Ledesma je zakasnio u start te je sapleo suparnika u svojih 16 metara, a Aspas realizira udarac s bijele točke za 2:0.

Konačno rješenje susreta stiglo je u posljednjim minutama prvog dijela. Aspas je dodao još jednu asistenciju, ovaj put za Francisca Beltrana koji sjajnim udarcem s ruba 16 metara postavlja 3:0 u 43. minuti. Samo dvije minute kasnije je i 4:0, Brais Mendez je prije odlaska na odmor pospremio centaršut u mrežu za veliko vodstvo.

Ono ostaje do samog kraja, iako je Celta u drugom dijelu još tri puta tresla mrežu gostiju. Zabio je Aspas u 64., Lucas Olaza u 87. te Miguel Perez u trećoj minuti nadoknade, ali su sva tri pogotka poništena zbog zaleđa.

Cadiz je ostao sedmi s 18 bodova, dok je Celta stigla na 16 bodova i deveto mjesto te su dani lošeg početka i tavorenja na dnu već daleko iza.