Real Madrid 3:1 Athletic Bilbao
Athletic Bilbao

Kroos i Benzema dovoljni za Bilbao

Matej Kačan • srijeda, 16.12.2020.

Utorak u La Ligi su iskoristili i Real Madrid te Athletic Bilbao za svoj međusobni susret. Kao pobjednik je izašao Real koji je nastavio svoj niz dobrih igara...

Vidljivo je da posljednjih tjedana Real Madrid igra sve bolje. Uspješno riješena situacija u Ligi prvaka pa pobjeda protiv Atletica, a jako dobar niz je nastavljen i trećom pobjedom zaredom u La Ligi, kod kuće protiv Athletic Bilbaa.

Sve je od početka krenulo dobro za Real, već u 13. minuti Raul Garcia dobiva drugi žuti karton i ostavlja Baske s igračem manje. Omogućilo je to dominaciju za Real koja je naplaćena krajem prvog dijela kad je Toni Kroos pogodio fantastičan volej s dvadesetak metara za eurogol i vodstvo Reala na poluvremenu.

No, početak drugog poluvremena donosi drugu pjesmu jer je Athletic izjednačio. Ander Capa je pucao iz sjajne šanse, Thibaut Courtois je obranio, ali Capa iz odbijanca ipak trese mrežu za 1:1.

Zabio je brzo Vinicius, ali je pogodak poništio sudac zbog zaleđa. Ipak je Real u posljednjih 20 minuta došao do pobjede, a junak je Karim Benzema. On je zabio glavom u 74. te na asistenciju Luke Modrića u drugoj minuti nadoknade za 3:1 i pobjedu.

Real je tako stigao na diobu prvog mjesta sa Sociedadom i Atleticom, dok je Bilbao ostao 13. Modrić je odigrao svih 90 minuta za pobjednike.