Cedevita Junior preokrenula Jazine za osmu pobjedu, Bosco siguran

Matej Kačan • srijeda, 16.12.2020.

Odigrana su dva susreta u Prvoj muškoj košarkaškoj ligi, a nakon osam odigranih kola je uvjerljiva na vrhu Cedevita Junior koja je Jazinama nanijela treći poraz nakon velikog preokreta...

Iako je opasno visjela na gostovanju u Zadru, Cedevita Junior je ipak preokrenula Jazine Zadar 2 i upisala osmu pobjedu u isto toliko kola Prve muške košarkaške lige. Cedevita je slabo otvorila susret i nakon prve četvrtine gubila s 19:9.

Taj zaostatak u jednom trenutku druge četvrtine iznosi i 15 poena, ali Cedevita dobrim skokom u napadu i sjajnom tricom počinje topiti tu prednost. Na poluvremenu je 12 poena viška za Jazine, a na kraju treće samo tri.

Dobar ulazak u četvrtu dionicu donosi potpuno poravnanje i egal, a posljednje tri minute donose igru "koš na koš" u kojoj se bolje snalaze gosti koji su uspjeli povezati tri dobre obrane i doći u vodstvo koje brane i preko serije slobodnih bacanja na kraju za 81:78.

Emir Šabić je bio sjajan kod gostiju s 25 poena i sedam trica, dok je u reketu nered pravio Matej Bošnjak s 13 poena i isto toliko skokova, od čega šest u napadu. Kod Zadrana je 16 ubacio Jalone Friday, dok je 14 dodao Domagoj Horvat.

Jazine su tako na 6-3, a na 6-2 je stigao Bosco koji je u zaostalom susretu sedmog kola protutnjao protiv Zapruđa u Trnskom. Zapruđe je već u prvoj četvrtini protivniku dozvolilo 35 poena i ne čudi da su igrači Bosca na kraju uhvatili i stotku za uvjerljivih 101:76.

Marko Petrović i Hrvoje Puljko su izrešetali mrežicu domaćina s 28, odnosno 22 poena, svaki po šest trica. Kod Zapruđa je po običaju najviše zabio Dorian Jelenek s 23 poena.