Real Sociedad

Barcelona preokrenula Sociedad i pomogla Atleticu i Realu

Matej Kačan • četvrtak, 17.12.2020.

U unaprijed odigranom susretu 19. kola La Lige, nogometaši Barcelone su na domaćem terenu preokretom svladali Real Sociedad koji se bori za sam vrh tablice...

Iako nogometaši Barcelone još ne mogu kazati kako su se priključili borbi za vrh, pobjeda nad Real Sociedadom svakako je korak u tom smjeru. Barcelona je u svom unaprijed odigranom susretu 19. kola La Lige preokrenula Baske i pomogla rivalima iz Madrida u borbi za vrh.

Naime, Sociedad je dugo držao čelo tablice, ali je zaredao s tri remija i ovim porazom pa je dao šansu Atleticu i Realu da se odvoje kad odigraju svoje susrete. Te tri momčadi su na 26 bodova, ali Atletico ima tri utakmice manje, a Real jednu. Barcelona je pobjedom došla na peto mjesto s 20 bodova.

No, sve je zapravo krenulo bolje za Sociedad, a loše za domaćina. Nakon dvije propuštene prilike za Barcelonu, stigla je kazna. Portu je pronašao samog Williana Josea koji je ispred gola usamljen i ovaj lako pogađa praznu mrežu.

Srećom po Barcelonu, povratak, a onda i preokret su došli ekspresno. Samo četiri minute kasnije Jordi Alba dolazi visoko u protivnički šesnaesterac te lijepim udarcem s lijeve strane s nekih 15 metara gađa suprotni kut za krasan pogodak.

Nastavio se pritisak Barcelone pa u 37. Antoine Griezmann gađa gredu, a u 41. je 2:1. Frenkie de Jong je bio brze reakcije te nije imao problema s nekih osam metara, ali je pogodak prvo morao proći VAR provjeru koja ga je priznala.

U drugom poluvremenu se Barcelona više posvetila čuvanju rezultata, dok je Real Sociedad napadao u potrazi za bodom ili bodovima, no nije došao do toga i sve više gubi korak u borbi za vrh tablice.