Barcelona 2:2 Valencia
Valencia

Valencia izborila bod na Camp Nouu, Messi izjednačio Pelea

Matej Kačan • subota, 19.12.2020.

14. kolo La Lige donijelo je zvučan susret u Barceloni između istoimenog domaćina i Valencije, a gosti su četvrtim remijem u posljednjih pet ligaških susreta prekinuli niz pobjeda Barcelone...

Baš kad se nakon Levantea i Sociedada činilo kako je Barcelona krenula u niz pobjeda i uspon na tablici, dogodio se susret s Valencijom. Šišmiši su stigli na Camp Nou u nizu remija uz poraz od Atletica te su izborili novi bod.

No, središnja priča večeri bit će Leo Messi koji je zabio za 1:1, ali je tim pogotkom došao do magične brojke od 643 za jedan klub te se izjednačio s Peleom. Nakon mirnog i sporog početka susreta, sve je razbuktao udarac iz kuta za Valenciju u 29. minuti koji je Mouctar Diakhaby glavom pospremio u gol.

No, do poluvremena je Barcelona izjednačila, a Messi ispisao povijest. Ruku je dao Jose Gaya koji je kao posljednji čovjek srušio napadača te je dobio crveni karton, ali je nakon odluke VAR-a posljedica promijenjena u žuti karton i 11 metara.

Izveo je Messi kazneni udarac, ali mu brani Domenech, ali Argentinac zabija sam svoj odbijanac i upisuje se u povijesne knjige. Otišlo se na poluvrijeme s 1:1, a početkom drugog dijela Barcelona dolazi do preokreta.

Junak je Ronald Araujo preciznim udarcem s desetak metara, ali u 69. imamo novo izjednačenje. Gaya je gotovo bio isključen, ali je ostao na terenu i iskupio se asistencijom za Maximiliana Gomeza koji preciznim udarcem u donji kut postavlja 2:2.

Do kraja je Barcelona očajnički napadala i prijetila, skupila je čak 25 udaraca, od čega je Messijevih bilo 12, koliko je imala i cijela Valencia. No, pogotka nije bilo, najbliže je dva puta bio Philippe Coutinho, ali su mu udarci odlazili pored vrata i u Domenechove ruke pa do kraja ostaje 2:2.