Bundesliga, 13. kolo, 19.12.2020, 18:30 h
Bayer Leverkusen 1:2 Bayern
Bayern

Lewandowski golom u 93. minuti nanio Bayeru prvi poraz i vratio Bayern na vrh

Mihaela Bradovski • subota, 19.12.2020.

U najzanimljivijoj utakmici 13. kola Bundeslige Bayern je upisao pobjedu u Leverkusenu s 2:1 i to zahvaljujući golu Roberta Lewandowskog u 93. minuti...

U tjednu u kojem je odnio Fifinu nagradu The Best za najboljeg igrača u 2020. godini, Robert Lewandowski pokazao je zašto mu je pripala ta nagrada i koliko znači Bavarcima.

U gostima kod dosad neporaženog Bayera, Bavarci su slavili s 2:1 preokretom, a oba pogotka postigao je upravo Lewandowski od čega drugi u 93. minuti.

Domaćin je poveo u 14. minuti krasnim golom iz voleja Patrika Schicka koji je odlično reagirao na ubačaj Nadiema Amirija.

Schick je još jednom poslao loptu u mrežu, ali pogodak nije priznat zbog zaleđa, a prije nego što će gosti izjednačiti, ostali su zbiog ozljede bez Kingsleya Comana.

Izjednačenje je stiglo u 43. minuti kada su pogriješili Tah i Hradecky, a njihov nesporazum kaznio je Lewandowski i zabio za 1:1.

Tah je odnio titulu tragičara susreta pogreškom i kod drugog gola kada je izgubio loptu, Kimmich je uzeo i proigrao Lewandowskog, a on je napravio ono što najbolje zna.

Bayern se tako vraća na vrh ljestvice, tamo gdje je samo nakratko boravio Bayer iz Leverkusena.